A most közzétett anyag modern, 20–21. századi ex librisei között olyan híres személyek könyvjegyei tekinthetők meg, mint Babits Mihály, Bajor Gizi, Faludy György, Hofi Géza és Illyés Gyula.
A készülő albumban nem megszokott nézőpontból láthatjuk a fővárost: a benne szereplő képek zöme a közel 100 évvel ezelőtti Budapest szegénynegyedeiben készült.
Az Országház a „rossz ízlés műremeke”, a Városligetben „az állapotok botrányosak”, a Bazilika pedig lelki takarékpénztár, avagy mit gondoltak a fővárosról a lakói a 19. és 20. század fordulóján.
Interjúsorozatunkban ismert embereket kérdezünk meg arról, hogy milyen a viszonyuk Budapesthez, mit szeretnek benne, melyek a kedvenc helyeik. Viszkok Fruzsi az ötödik alanyunk.
Itt az ősz, mi pedig ennek apropóján előretekintettünk kicsit, hogy olvasóink figyelmébe ajánljunk 10 igazán érdekes és kihagyhatatlan őszi kulturális programot.
A világ első roma divatháza, a 2010-ben alapított Romani Design korábbi kollekcióinak darabjaiból nyílt kiállítás augusztus 17-én a budapesti Hagyományok Házában.
Bár augusztus 20-a elsősorban a tűzijátékról szól, az ünneplés három napon át (18-19-20.) tart. Színes, lüktető kavalkád szinte az egész város, úgyhogy megnéztünk pár helyszínt.
A Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum azokat a tárgyakat gyűjti, amelyek mindennapjaink kellemesebb részéhez, a nyaraláshoz, a jó ebédekhez és a baráti együttlétek hagyományaihoz kapcsolódnak.
Interjúsorozatunkban ismert embereket kérdezünk meg arról, hogy milyen a viszonyuk Budapesthez, mit szeretnek benne, melyek a kedvenc helyeik. Turai Barnabás a negyedik alanyunk.
Vecsés szélén egy igen értékes, és az agglomerációban egyedülálló élőhely terül el: az úgynevezett Kosboros-rét – írja a különleges területről a Magyar Madártani Egyesület.
Tovább folytatjuk sétánkat Budapest leghosszabb, 15,6 kilométeres sugárútján, és ezúttal a Nagykörút és a Nagyvárad tér közti szakaszt, az ún. belső Üllői út hosszabbik felét járjuk be.