A Falk Miksa utcában található Kálmán Makláry Fine Arts galéria fogadta be azt a kiállítást, ami az egykori neves grafikusművész legjobb reklám- és moziplakátjait mutatja be.
Budapestről mindenkinek megvan a véleménye, nincsenek ezzel máshogy a Budapest, Te! előadás szereplői se, akik most egy 14 részes videósorozatban kalauzolnak el minket kedvenc fővárosi helyszíneikre.
Az Andrássy út egyik legszebb épülete a Párisi Nagy Áruház, ahol egykor tükrös felvonók, hatalmas kilátósétány, márványoszlopok és 96 filléres egységcsomagok várták a vásárlókat.
Megkapták a szükséges engedélyeket a Ganz Ábrahám Öntödei Gyűjtemény modernizálásának tervei, így megkezdődhet Budapest egyik fontos ipari műemlékének komplex megújítása.
A Hencze Tamás munkásságának utolsó harminc évét bemutató tárlat a Bodó Galériában igazi kulturális csemege. A festő alkotásain expresszív gesztusok és aprólékos, fegyelmezett munka feszül egymásnak.
Mint tudjuk, az elmúlt időszak a színházakat is nagyon nehéz helyzetbe hozta, ami ugyanakkor sok kreatív ötletet is szült. Egy ilyen ötletből sarjadt ki a Jurányi Ház új színházi élménye is.
A Káli holtak rekordhosszúságú darab, de annyira intenzív és olyan sok minden történik a színpadon meg a színfalak mögött, hogy egy cseppet sem bánjuk a hosszát. Sőt, az újranézés lehetősége fennáll!
Az Art Market Budapest, Közép- és Kelet-Európa legjelentősebb nemzetközi kortárs képzőművészeti vására, Magyarország legnagyobb művészeti kiállítása októberben 11. alkalommal nyitja meg kapuit.
A World Press Photo kiállítás immár 64. alkalommal mesél vizuális történeteket a közelmúltunkról. Idén több mint 74 ezer fotóból válogathatott az elismert szakemberekből álló zsűri.
A Horváth Mihály tér akár szép is lehetne, de nagyon nem az. Most azonban átalakítják, felújítják és megszépítik, ez pedig jó alkalom arra, hogy feldolgozzuk a történetét.
Utazás a koponyám körül Scherer Péterrel, Hajdu Szabolcs premierje, Szűcs Krisztián és Beck Zoli közös produkciója, és még sorolhatnánk. Kapkodni fogjuk a fejünket Újbudán az év hátralévő részében.
Tóth Krisztina azon szerzők egyike, akik a leghétköznapibb dolgokban is képesek meglátni és megmutatni a fájdalmat éppúgy, mint a szépséget, és mindezt sokszor humorba csomagolja.
A Jazz Brunch a Katona József Színház népszerű hétvégi, zenés gasztroeseménye volt, ami éveken át jól futott, majd jött a Covid. Most viszont elérkezett az idő, hogy visszatérjen.
Világszép Kapcsolódások címmel ismert hazai művészek állami gondozott gyerekekkel való találkozásából született alkotásokból nyílt kiállítás a Létra Klubban.
Október 8-án jön az Erőművek Éjszakája, ahol végre beleshetünk a kulisszák mögé, és megnézhetjük, hogyan állítják elő a távhőt, hogy működik egy erőmű és hova kerül Budapest szemete.
Az Orlai Produkció új előadása tökéletes alkalom arra, hogy a járvány utáni bezártságot követően együtt örüljünk a kiszabadulásnak és annak, hogy egy impulzív és sokarcú városban élhetünk.
Nyomozhatunk a szövegek között és feltárcsázhatjuk Mészöly Miklóst, de Pilinszky János hipnotikus szavalását is hallgathatjuk a Két portré – Mészöly–Pilinszky 100 kiállításon.