Új cikksorozatunkban a budapesti temetőket járjuk be, miközben bizonyítjuk, hogy a temetők se nem nyomasztó, se nem ijesztő helyek, épp ellenkezőleg: a nyugalom szigetei.
Csontváry Pirosruhás gyermek című festménye 1994-ben került elő egy magángyűjteményből. Eddig mindössze háromszor szerepelt kiállításon, most négy napig megint látható lesz – mielőtt eladják.
Budapest villanegyedei évszázadok történeteit őrzik magukban, emlékeket a város nagypolgári múltjából, és persze könnyű sétákhoz is remek helyszínt nyújtanak, friss levegővel és csodás panorámákkal.
Február 15-én nyitott és egész évben, az év minden napján nyitva tart a Millenáris Parkban az Álmok Álmodói 20 című kiállítás, ami a legnagyobb magyar koponyák előtt tiszteleg.
Csak úgy szárnyalt a budapesti dohánytermékek gyártása, az óbudai üzemben havi 54 millió, a lágymányosiban pedig percenként 1200 szál cigarettát gyártottak.
Cikksorozatunk harmadik részében szó lesz növényekről, akácfákról és héricsekről, a magyar textilipar kezdeteiről, a IX. kerület mesterembereiről és a magyar abszurd koronázatlan királyáról.
A Thália Színház Télikertjének új bemutatója a nálunk is népszerű ír drámaíró és filmes, Martin McDonagh 1997-es darabja, ami szokás szerint egy fekete humorú, groteszk dráma.
A kamaratárlat öt évszázad erotikus ábrázolásait mutatja meg 32 alkotáson keresztül. A kiállítás február 18-tól április 17-ig tart nyitva a Szépművészeti Múzeumban.
Madeleine Millot-Durrenberger mára Franciaország egyik legjelentősebb fotográfiai magángyűjteményét tudhatja magáénak. A Mai Manó Házban most a gyűjtés szenvedélyét bemutató kiállítása nyílt.
Fedezd fel velünk a várost! Bármelyik Pizza Me-ben is jársz, mutatunk egy közeli helyet, ahova érdemes elsétálnod, akár tősgyökeres budapesti vagy, akár látogató. Csak olvasd le a QR-kódot!
Fedezd fel velünk a várost! Bármelyik Pizza Me-ben is jársz, mutatunk egy közeli helyet, ahova érdemes elsétálnod, akár tősgyökeres budapesti vagy, akár látogató. Csak olvasd le a QR-kódot!
Mi az a bábgépely, kik voltak az első magyar show-manek, és hogy hívták régen a cirkuszt? A Kiscelli Múzeum szórakoz(tat)ástörténeti kiállítása Budapest egyesítéséig követi nyomon a mutatványosokat.
A Jurányi egy olyan inkubátorház, melynek „lakói” egyfelől zavartalanul dolgozhatnak, másfelől egymásra találnak az épület falai között, hogy egymás munkáját segítsék az alkalmi együttműködéseikkel.
A Rákóczi híd kárminpiros pilonjait már messziről kiszúrjuk, ami pedig a nevét illeti, lehetett volna Mátyás király híd, Szent László híd és a Béke hídja is.
Tavaly október 24-én nyitotta meg kapuit a Gólem Központ, ami egy olyan kulturális befogadó és közösségi tér, ami a kortárs zsidó kultúrát igyekszik közel hozni – de nem csak a zsidó emberekhez.
Kipróbálhatjuk, milyen a törzsi dobolás, nyomtathatunk kottát, de akár egy vonósnégyes tagjává is válhatunk, vagy pörgethetjük a lemezeket. Megnéztük a Magyar Zene Háza állandó kiállítását.
Az ingyenesen látogatható, február 4-én nyíló tárlaton megtekinthetjük, sőt meg is vásárolhatjuk a világ legnagyobb litográfiái között számontartott Dús-alkotást is.
Sorozatunk második részében újabb utcák neveiről rántjuk le a leplet, és bár a mese adja a keretet, de lesznek itt katonák, a honfoglalás meg zsidó kereskedők is.