A kör alakú téren Budapest sugárútja, az Andrássy út halad keresztül. A politika előszeretettel használta a céljaira, és itt élt az egyik legnagyobb zeneszerzőnk, a tér névadója.
Április 1-jétől a kultúráé lesz a főszerep Budapesten. Szomolányi Janinával, a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek operatív igazgatójával beszélgettünk a fesztivál kulisszatitkairól.
Pár hete bejutottunk a Falk Miksa utca legszebb lépcsőházaiba, és azt ígértük, hogy részletesebben is bemutatunk majd egy-két érdekesebb épületet. Most visszatértünk a Falk Miksa utca 18–20. szám alá.
Kipróbáltuk a nappal meghitt kávézóként, este pedig elegáns koktélbárként működő exkluzív sétahajót, a Duna Cruises-t, és a város egy új arcát ismertük meg.
A lottózás és a retró életérzés szerelmeseit érdekes, színes és ingyenes kiállítás várja a Budavári Önkormányzat épületében április 1-ig. A tárlat az idén 65 éves ötös lottó történetét dolgozza fel.
Március 15-én nyitott meg a Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont, ami olyan, mint egy életre kelt stratégiai játék: gazdálkodunk, kereskedünk, tőzsdézünk, miközben az ismereteinket is bővítjük.
A VIII. kerületi Teleki tér a legmostohább sorsú budapesti tér. A megítélése eléggé negatív, pedig a múltja és a kulturális értéke révén az egyik legfontosabb tere a fővárosnak.
Lejutottunk a Gellért-hegyi víztároló sci-fibe illő medenceterébe, ahol úgy éreztük magunkat, mintha apokalipszis történt volna, mi pedig az itt maradt betoncsonkok és por között sétálnánk.
Róth Miksa üvegfestő és mozaikkészítő igazi sztárnak számított az I. világháború előtti békeidőkben. Összetéveszthetetlen stílusával számtalan szecessziós és art deco épületen hagyott nyomot.
A Soharóza énekegyüttes és a Jónás Vera Experiment A nyolcas sáv címmel különleges „meselemezt” készített. Erről beszélgettünk Jónás Verával és a dramaturg-szövegíró Eörsi Saroltával (Soharóza).
Az aukció egyik legfontosabb darabja Bak Imre Festmény II. című alkotása, a hazai absztrakt festészet ikonikus műve, de Nádler István, Reigl Judit és Maurer Dóra alkotásai is kalapács alá kerülnek.
Hegedűs Dórával, a DÜSK tervezőjével és Martin Wanda fotóssal a LOVE-projekt kapcsán a kapcsolatok sokszínűségéről beszélgettünk, miközben szakmájuk kulisszatitkairól is elárultak pár érdekességet.
A Magyar Nemzeti Levéltár komplex fejlesztéséről még 2020-ban született döntés. Felújításon és bővítésen esik át mind az óbudai, mind a Bécsi kapu téren álló épület, a munkálatok rövidesen kezdődnek.
Megkezdődött Budapest ikonikus épületének felújítása. A Bálna díszkivilágítást kapott, továbbá korszerűsítik a homlokzatot, a fő- és melléképületeket, és szigetelik az épület héjszerkezetét is.
A rekonstrukció során az eredeti állapotot állították vissza a tervezők, a zenekari árkot összekötötték a nézőtérrel, a páholyokban pedig megjelent a 21. századi okostechnológia.
Darabos Évivel az animációs alkotófolyamatról, a telepek iránti rajongásról, paneléletről és Budapestről beszélgettünk, miközben bejártuk az újpesti tömböt, mely a Pá kis panelom! ihletője volt.
A II. kerületben mindig is pezsgett a kulturális élet, most azonban a Marczibányi Téri Művelődési Központban és a Klebelsberg Kultúrkúriában minden eddiginél izgalmasabb programok várnak ránk.
A Falk Miksa utca – régiségboltjaival, csodás egykori luxusbérházaival és ezek lenyűgöző lépcsőházaival – olyan csemegét kínál, amely minden kíváncsi épületbarát fantáziáját feltüzeli.
Nem mindennapi látvány egy monokróm neoreneszánsz palota, úgyhogy a Szilágyi Dezső téren álló épület sokakat megállásra késztet, minket pedig érdekelt, mi van a hatalmas faajtó mögött.
25 éves gyűjtőmunka eredményét láthatjuk a most megnyílt erzsébetvárosi Ötvös Mesterségtörténeti Gyűjteményben, ahol egy különleges szakmával is megismerkedhetünk.
Várhatóan 2023 tavaszán nyit meg a felújított Corvin Áruház a Blaha Lujza téren. A tervek szerint az alsó szinteken üzletek, míg a felső szinteken irodák kapnak majd helyet.
A számos film közül kiválasztottunk ötöt, amit szerintünk érdemes megnéznetek, ha egy kicsit is érdekel titeket az építészet, az urbanisztika és a környezetünk.