Óbuda–Békásmegyer Önkormányzata és az Óbudai Anziksz magazin 40 egyedi köztéri plakátot helyezett ki Óbuda területén, melyeken kortárs írók és költők kedvenc EP-idézetei olvashatók.
Budapesten időről időre hírességek bukkannak fel a házak falain, a flegma, szemtelen és provokatív babák Miss KK street artist munkái, akivel divatról, celebekről és vicces sztoriktól beszélgettünk.
A youngart online galéria célja, hogy összekösse a fiatal tehetségeket a műkedvelő nagyközönséggel, segítsen műveik népszerűsítésében és értékesítésében, valamint anyagi jellegű támogatást nyújtson.
A tavaly októberben elkezdődött felújítási munka a Studio KVARC építésziroda tervei alapján zajlik, és várhatóan még több mint egy évig tart majd, az elkészült épületet pedig 2022 végén adják át.
A Budafoki Dohnányi Zenekar hozzájárul a húsvéti készülődéshez, március 31-én 19 órától Haydn szerzeménye csendül fel, az ingyenes online előadást pedig otthonunk kényelméből élvezhetjük!
A régészek sok olyan szenzációs leletnek is a birtokába kerültek már Budapesten, amiket a közvélemény nem feltétlenül tart számon. Ezekből szemezgettünk.
A Bem József teret nyugodtan nevezhetjük úgy, hogy a tér, ahol gyakran megfordult a történelem. Az 1956-os forradalomnak például a legfontosabb helyszíne volt.
A kultikus mashupok alkotója, 0036mark street artist mesélt nekünk Budapestről, a pop street artról, gyerekkori nosztalgiáról, a VHS bűvöletéről és kedvenc budapesti spotjairól!
A kaszinók ma a szerencsejáték fellegvárai, ám meglepő, hogy Széchenyi korában az ország és a közművelődés fejlődése érdekében jöttek létre ezek az intézmények – legalábbis a szabályzatuk szerint.
Fónagy Zoltán történésszel beszélgettünk arról, hogyan éltek az emberek a reformkorban és az 1848-as forradalom, majd az azt követő szabadságharc alatt, illetve után.
Nőnap alkalmából Hauer Bertával, Szőke Gábor Miklós szobrász menedzserével és párjával a munka és a magánélet kapcsolatáról, egyenrangú feltételekről és persze Budapestről beszélgettünk.