Ha még csak most ismerkedünk Wagnerrel, akkor június 21-én a Müpában kockázatmentesen kóstolhatunk bele a zeneszerző világába – a teljes életműből válogatva hallgathatunk meg lenyűgöző részleteket.
Új interjúsorozatunkban ismert embereket kérdezünk meg arról, hogy milyen a viszonyuk Budapesthez, mit szeretnek benne, melyek a kedvenc helyeik. Henri Gonzo volt az első alanyunk.
Az Epreskertet Terézvárosban találjuk, a Képzőművészeti Egyetemhez tartozik, és a Városligethez közel eső ősparkos kertben az 1880-as évek eleje óta kreatív alkotói tevékenység folyik.
Csütörtöktől vasárnapig ingyenesen nézhetjük meg a FILMIO felületén minden idők egyik legsikeresebb magyar rajzfilmjét, annak folytatását, valamint a Modern edzésmódszerek című fekete komédiát.
Nyugati tér – Kapu a városra címmel nyílt kiállítás a Kiscelli Múzeumban, ami a Nyugati tér történetét dolgozza fel fotók, térképek és sztorik segítségével.
Podcastünk új részében a Lipótmező fordulatos történetéről dr. Nagy Zoltán professzor, az OPNI egykori vezetője mesél, a BCO urbex tagjaival pedig a régóta üresen álló épületben bolyongunk.
Egy képgalériába gyűjtöttük össze kedvenc főváros környéki kastélyainkat. Van itt minden, a fekete-fehér freskótól a neogótikus hófehér és a hatalmas barokk épületen át a vadregényes parkig.
Az Archikon építészei a hétköznapi panelovit is képesek hatalmas gyerekjátékká alakítani, a pusztuló századfordulós épületeinket pedig új életre kelteni, de hogyan formálnák Budapestet?
Magyarország egyik nagy pillanata kétségkívül az 1896-os millenniumi kiállítás volt a Városligetben, ahova tódult is a nép szemügyre venni, hol tart az ország – elsősorban iparilag és gazdaságilag.
A szobrokban és domborművekben dúskáló paloták között sétálni az egyik legjobb időtöltés, különösen akkor, ha a negyed legrégebbi utcáján, a Bródy Sándoron megyünk végig.
Legújabb kvízünkben az atlétikai vb maratonjának útvonala mentén található látnivalókkal kapcsolatos kérdésekre válaszolhattok, a Hősök terétől a Várkert Bazárig.
Az új részben megszólalnak Alföldi György építész-várostervező, a környék rehabilitációjából oroszlánrészt vállaló Rév8 munkatársai, és ellátogattunk a VAJ pékségbe meg a Csiga Caféba is.
A Kossuth téri MÁK-bérház talán az egyik legszebb a környékbeli lakóépületek közül, belestünk a lépcsőházába, és megnéztük a helyet, ahol egykor Ottlik is bridzselt.
Összegyűjtöttük most egy képgalériába azokat az iskolaépületeket, amelyek építészeti szempontból különlegesek, legyen szó Róth Miksa-mozaikokkal borított homlokzatról vagy szecessziós díszítésről.
Bár a szálló mindig is a vele szemben lévő New York Kávéházzal akart vetélkedni, a közönség nívójában biztosan nem sikerült túltennie rajta. Az viszont tagadhatatlan, hogy itt voltak a legjobb bulik.
A Rózsák tere Erzsébetváros egyik legszebb tere, melynek arculatát nagyban meghatározza a közepén trónoló gyönyörű templom, az Árpád-házi Szent Erzsébet-plébániatemplom.