Nem épül meg sem a Gellért-hegyi sikló, sem az alsó állomásnál tervezett autóbusz-parkoló, a Főváros eláll a megépítésre vonatkozó, 2009-es szerződéstől.
A BFK bemutatta a Városliget környezetének és azon belül a Szegedi úti új közúti és villamos-felüljáró, illetve a kapcsolódó új Rákosrendező állomás közlekedésfejlesztési tanulmányterveit.
Mindannyiunkkal előfordult már, hogy csúszással vittük vissza a kölcsönzött könyvet a Szabó Ervin Könyvtárba, az azonban mégis elég extrémnek tekinthető, amikor 43 évvel később kerül vissza egy kötet.
A Főváros közel 180 épületet venne védettség alá. A listán a budavári Hilton Szálló, a Déli pályaudvar főépülete és a II. kerületi Körszálló is szerepel.
A Budapest Airport az elmúlt években közel 70 milliárd forintot fordított reptéri fejlesztésekre, a beruházások a 3. terminál építésével és az 1. terminál felújításával folytatódhatnak.
A Fortepan gyűjteménye újabb 3000 képpel bővült, ezúttal a FŐMTERV (Fővárosi Mélyépítési Tervező Vállalat) archívumából készült válogatást böngészhetjük.
A Ferencvárosi Önkormányzat megbízásából, a tavalyi közösségi tervezés javaslatait feldolgozva készített átfogó koncepciótervet a TSPC Mérnökiroda a budapesti Markusovszky tér fejlesztése céljából.
Négy belvárosi, egykor gyönyörű, ma szörnyen lerobbant állapotú palotát újítanak fel, melyek különleges, aranyszínű borítást kapnak, amíg zajlanak a munkálatok. Három már be is van fedve.
A Sándor Károly Labdarúgó Akadémia új utánpótlás-nevelési központja áll majd 2022 novemberétől az 1867-ben épült és régóta üresen álló Józsefvárosi pályaudvar helyén.
Józsefváros új gyalogossétányán lesz árnyas kert, sakkasztal, párakapu és ivókút, de a tervek szerint még egy csőszházat is felépítenek a megújuló Déri Miksa utcán.
A Budavári Sikló 2020-ban volt 150 éves, egy évre rá pedig elkezdődtek a felújítási munkálatok, melyek nemrég értek véget. A sikló ismét a városlakók és a turisták szolgálatába állt.
Számos, remek élettani hatásokkal rendelkező víz létezik a világon, de Magyarország – azon belül Buda(pest) – különösen gazdag a természetes lelőhelyekben. Hunyadi és Ferenc József a fókuszunkban.
Az első szakaszban a Széchenyi rakpart és a Tüköry utca közötti rész rekonstrukciója zajlott. Fákat ültettek, járdát szélesítettek, illetve kerékpártárolót, ivókutat és utcabútorokat helyeztek ki.
Az új, BudapestGO nevű applikációban integráltan, egy helyen lehet a jövőben útvonalat tervezni, jegyet vagy bérletet vásárolni, illetve tájékozódni az aktuális forgalmi helyzetről.
Miután az idei fukuokai világbajnokságot a jövő évre halasztották, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség bejelentette, hogy június 18. és július 3. között Magyarország ad otthont a vb-nek.
Solymár Károly családja 1920 óta foglalkozik üvegcsiszolással. A mester kezét számtalan kisebb-nagyobb tárgy, de körúti paloták, kúriák apró kristályelemei is dicsérik.
Ma írták ki a közbeszerzést, amelynek keretében a pesti oldalon a Salkaházi Sára rakpart és a Közraktár utca közötti rész újulhat meg, zöldebbé, gyalogos- és kerékpárosbarátabbá válhat a város.
2021-ben harmadszor startolt el a Magyar Turisztikai Alapítvány szervezésében a CheckINN Turisztikai Innovációs Verseny, ahol a felsőoktatásban tanulók a legfrissebb ötleteiket mutathatták meg.
Érdemes bebarangolni a II. kerületet, mert a magyar kultúra napja óta olyan táblával gazdagodott 44 utcatábla, amelyen akár József Attila-, Szerb Antal- vagy Petőfi-idézeteket is olvashatunk.
Hány közteret neveztek el nőkről? És hányat fiktív személyekről? Többek között ezekre a kérdésekre is válaszol az Atlo és Budapest Főváros Levéltára közös projektje.