A szocializmus népszerű árucikkei közül a kedvenceinket vettük sorra, azokat, amikről talán még az is hallott, aki akkor még nem is élt. A Bambitól a Pécsi kesztyűig.
Április 22-ig új helyekkel és új élményekkel várják az érdeklődőket a frissen beköltöző vállalkozók a VII. kerületben, illetve a régi kedvencek is különleges programokkal készülnek.
Annak járunk most utána, hogyan csorognak le a széles tömegekhez azok a luxustárgyak, amelyeket korábban csak a kiváltságosok engedhettek meg maguknak.
A „Pesten innen, Budán túl” nagyjából félórás részekben mutat be olyan érdekes városrészeket, mint Csepel, Csikágó vagy a Kiskína. Az epizódokhoz térképes sétaútvonalat is készítünk.
A Feneketlen-tóról szóló cikkünk kapcsán jelentkezett Medek Miklós, az a búvár, aki egyszer kincset talált a vízben, és 62 éve merül. Vele beszélgettünk a fővárosi vizekről és az ipari búvárokról.
Budán, a Horváth-kert északi felén állt a német, majd magyar nyelven játszó nyári színház kissé ormótlan, fából készült épülete, mely a 30-as évek második felében került lebontásra.
A Time magazin minden évben összeszedi az 50 legnagyszerűbb utazási célpontot a nagyvilágból és a 2023-as listára az idén 150 éves Budapest is felkerült, aminek nagyon örülünk.
Az M3-as metró átadása után a Nyugati tér rendezését tervezi a főváros, nemcsak egy színvonalas találkozóhelyet hoznának létre, de a felüljárót is elbontanák.
A Duna-parton talált áldozat az egykori félvilági nő, Mágnás Elza volt, egy bútorgyáros eltartottja, akinek hirtelen jött gazdagságát sokan irigyelték.
30 budapesti hely fogott össze, és március 10-én a Kikapcs Alapítvány születésnapján velük együtt ti is támogathatjátok a sajátos nevelési igényű (SNI) gyerekeket nevelő családokat.
1957. március 7-én került sor az első magyarországi lottósorsolásra, melyen telitalálatos szelvény ugyan nem akadt, viszont négyesből hét is akadt a szerencsejáték-eseményen.