Az átalakulás előtt álló Blahán a tervek szerint megnő a zöldfelületek aránya, megújul a 60-as évek óta működő, gomba alakú szökőkút, és épül egy kulturális célokat szolgáló rendezvényhelyszín is.
A területen egykor lóversenypálya és szeméttelep, a háborúban barakk-kórház volt, később viszont a legszegényebbek otthonává vált a Mária Valéria-telep, ahol Psota Irén is töltötte gyerekkorát.
Közel a város szívéhez, csendes, élhető zöldövezetben, elérhető áron. Az albérlet után kutatók legfontosabb szempontjai érvényesülnek a Flatco legújabb lakásaiban.
A Terézváros és Erzsébetváros határán fekvő térről az itt álló, fura, régi zöld építmény jut az eszébe a fővárosiak nagy részének. De más is az eszükbe juthatna. Összeszedtük, hogy mennyi minden.
Utánajártunk, pontosan mi is fog történni a Mester utca 29. szám alatti műemlék épülettel és az abban található hentesüzlettel meg a Zsolnay csempékkel. Jelentjük: pánikra semmi ok!
Az egész tavalyi évben 15%-kal többen pattantak bringára, mint az azt megelőző évben, decemberben pedig 61%-kal többen kerékpároztak, mint egy évvel korábban.
Az épületet évek óta nem használják, lerobbant, és ugyan szó volt a felújításáról, végül az elbontásáról határoztak, hogy a helyére egy modern okosház épüljön, az Innovációs és Fejlesztési Központ.
Az egykor világszerte dicsőséges magyar folyami hadihajózás emlékét ma mindössze az óbudai laktanya ma már nem laktanyaként funkcionáló épülete és azon egy emléktábla őrzi.
A Lőrinc pap tér egy jelképes mérleg a bohémságra mindig kapható Palotanegyed közepén: az egyik serpenyőbe a tisztes, az egyháznak tetsző élet, a másikba a kocsmák, az örömlányok és a mulatás kerül.
Budapest díszkivilágítása zöldebbre váltott, és a nagy karácsonyi csillogás most kevesebb városlakót ért el, mint az előző években, de így is volt miben gyönyörködnünk.