szeptember 26., 14:31
A magasból táplálják az ipart és a lakosságot – Budapesti víztornyok I.
Egykor sokan voltak Budapest víztornyai, mára jóval kevesebb működik közülük eredeti funkciójában.
Egykor sokan voltak Budapest víztornyai, mára jóval kevesebb működik közülük eredeti funkciójában.
Egykor fasorok, parkok és a városi környezet kedvelt fái voltak a platánok. Mára egyre kevesebbet láthatunk belőlük.
Az emberre teljesen ártalmatlanok, azonban a hazai hüllők számára veszélyt jelenthetnek, mivel parazitákat is hordozhatnak.
Gánt különleges pontja az országnak, amit egyszer mindenkinek látnia kell: egy távoli bolygón járunk, egy tőrőlmetszett sci-fi kulisszái között.
Rejtő-regénybe illő figurák próbálták meg legombolni a városról a legnagyobb értékeket.
Tele vagyunk műemlékekkel, de az iparhoz köthetőkkel viszonylag keveset foglalkozunk. Csokorba szedtünk párat a kedvenceink közül.
Május utolsó hétvégéjén felpezsdül Budapest minden szeglete, és a város szinte összes pontján belefuthatunk egy kisebb vagy nagyobb fesztiválba.
Június 1-én a Népligetben startol el a 29. ALDI Női Futógála, ahol a nők együtt ünnepelhetik önmagukat és egymást.
A vásári bábjáték és egy békebeli korszak utolsó képviselője volt. Bár 2011-ben elhunyt, emléke, valamint a főhőse, Vitéz László örökre velünk marad.
Miért is ne mozduljunk ki ezeken a hűvös napokon? Főleg, hogy elég tartalmas és változatos események várnak ránk a hétvégén…
Minden év a tervezéssel kezdődik, így hát mi is átnéztük, milyen változásokat, építkezéseket és felújításokat hoz 2024 Budapest életében.
Végre elindult az M3-as metró, kész a Lánchíd, és az egykori Balettintézet is megnyitotta kapuit.
Podcastünk legfrissebb epizódjában Mautner Zsófival a Pozsonyi úton kalandoztunk.
Az 1920-as években indult a Népliget aranykora, itt volt Budapest legnagyobb sörkertje és Kemény Henrik bábszínháza. A park titkairól beszélgettünk.
Lezárult a fővárosi közösségi költségvetés szavazása, 18 fejlesztési ötlet valósulhat meg a jövőben.
A Népliget megújítását célzó ötletpályázatra érkezett hat díjnyertes tervre szavazhatunk, egészen november 3-ig.
A nagyjából félórás részekben ismert nevekkel, érdekes arcokkal beszélgetünk Budapest egy-egy környékéről, például a Népligetről, a Váci utcáról, a Szigony utca változásairól és a Moszkva térről.
Folytatva sétánkat az Üllői út mentén, megkezdjük a sugárút külső részének feltérképezését, és ezúttal a Nagyvárad tértől az Ecseri útig jutunk el.
Olyan parkokat és kerteket kerestünk a városban, amelyek kevésbé frekventáltak, így nagy esélyünk van szabad padhoz jutni, ha a fák árnya alatt szeretnénk hűteni magunkat.
A IX. kerületi Népliget Budapest legnagyobb parkja, ennek ellenére mégsem örvend túl nagy népszerűségnek. Egyrészt ez betudható annak, hogy távol van a város központjától, megközelítése nem a legegyszerűbb. Másrészt pedig rozsdaövezet veszi körül, és a közbiztonságáról is hírhedt.
Az Üllői út mentén lévő kertet egy homokpusztán hozták létre, és bár az első fatelepítés nem járt sikerrel, a 19. század elején már divat volt kikocsikázni ide, ahová még uralkodók is ellátogattak.
Első díjat nem osztottak, és a díjazott pályaművekből fogják „összerajzolni”, milyen legyen Budapest legnagyobb parkja, vagyis a Népliget.
Annyi fővárosi épületről írtunk már az oldalunkon, hogy arra gondoltunk, itt az ideje, hogy végre megosszuk az olvasókkal a személyes kedvenceinket is. Íme az első adag.
Budapest leghosszabb, 15 kilométeres és szinte teljesen nyílegyenes sugárútja a Kálvin tértől indul, a XVIII. kerületi városhatárig tart és közben öt kerületen halad keresztül.
Az elmúlt időszakban többször is felmerült régi parkjaink és elhanyagolt területeink megújításának gondolata, ezek közül mutatunk most ötöt, melyek elkészültét nagyon várjuk.