1/11
Orczy
Az Orczy-kert az a park, amely tele van hangulatos részekkel, mégis kevesen használják, és sokkal inkább egyetemi campusként él a fejünkben, mint rendes közparkként. Az Üllői út mentén lévő parkot Orczy László császári és királyi kamarás hozta létre, ráadásul úgy, hogy egy homokpusztát telepített tele fákkal. Direkt úgy tervezték meg, hogy a látogatót minden szegletében valamiféle meglepetés érje, így volt itt műrom, üvegház, hidacska, kanyargó patak, tó és romantikus barlang is – ezek közül a tó még ma is megvan. Érdemes kilátogatni ide, hiszen a rengeteg fa, pad és zöld mező ideális terep a nyári kikapcsolódásra, hűsölésre és olvasgatásra. Ha pedig meguntuk az árnyékban üldögélést, akkor akár kacsákat és lovakat is nézegethetünk.
2/11
Népliget
Budapest egyik legnagyobb parkja a Népliget, ám ahogy az Orczy-kert, úgy ez sem örvend túl nagy népszerűségnek, holott a kis ösvényeken és a vadregényes részeken nagyon is jólesik sétálgatni. Mivel itt biztosan nem fogunk zsivajgó tömegekbe botlani, érdemes egy pléddel a kezünkben kisétálni a város legnagyobb parkjába és leheverednünk valamelyik árnyat adó fa törzséhez olvasgatni vagy csak megfigyelni a természetet. Elhanyagoltságában is van némi romantika, de olyan sokat már a park felújítására sem kell várnunk: a tavaszi ötletpályázat során derült ki, hogyan tervezi a Főváros a zöldfelületek ökologikus megújítását.
5/11
Barabás Vill
Valószínűleg elsőre nem egy budai villa kertje jut eszünkbe, ha a forróságtól tikkadt testünket és lelkünket szeretnénk újra élettel megtölteni, holott a Városmajorhoz közeli Barabás Villa árnyas zugokkel teli kertje erre pont ideális. A 19. századi épületben a Petőfi és Arany portréját is megfestő Barabás Miklós töltötte a forró nyarakat, és bár a villa ma leginkább esküvők és rendezvények helyszíne, kertjébe minden romantikus lelkületű embernek érdemes elsétálnia.
6/11
Budai Arbor
Buda füvészkertjét, vagyis a Budai Arborétumot is érdemes felkeresni, ha elbújnánk a harminc fokok elől. A Gellért-hegy déli lábánál található természetvédelmi területet ma leginkább az Agrártudományi Egyetem Budai Campusához kötjük, de bárki sétálhat és üldögélhet a fák között, aki nyugalomra és kikapcsolódásra vágyik. A területet egykor szőlőskertek borították, ami a 19. század végén pusztító filoxéra miatt tűnt el teljesen, ma pedig 2000 fás szárú dísznövényt, rengeteg virágot és csaknem 250-féle évelő növényt találunk a 7,5 hektáros arborétumban. Ráadásul egész évben díjmentesen látogatható.
7/11
Városmajor
Ahogy minden nagyobb parknak, úgy a Városmajornak is megvannak a zajosabb, zsúfoltabb részei, ahogy az eldugottabb, csendesebb helyei is. Az ilyen titkosabb részekre jólesik behúzódni egy könyvvel és jeges limonádéval a kezünkben a kánikula elől. Szerintünk a Hüvelyk Matyi szobra körüli padokra érdemes letelepedni, a zöldellő fák és bokrok között pedig garantált a lehűlés.