Az előttünk álló hosszú hétvégén visszatér a jó idő, így programozhatunk, ahogy csak a csövön kifér. Ehhez adunk pár jó tippet, a kiállítástól kezdve a mozin és a zenén át a kirándulásig.
Október 20-án és 22-én a Müpában a Feledi Project egy este alatt három kortárs művet is elhoz nekünk, ahol a tánc univerzális nyelvén keresztül ismerkedhetünk a kortárs komolyzenével.
Itt az ősz, mi pedig ennek apropóján előretekintettünk kicsit, hogy olvasóink figyelmébe ajánljunk 10 igazán érdekes és kihagyhatatlan őszi kulturális programot.
A független színtársulat, a Másik Produkció június 14-én egy flashmobszerű tárlatvezetéssel egybekötött eseményen jelentette be, hogy saját alkotóteret nyit a II. kerületben DANTE! néven.
Az idén 30 éves Anima Sound System fejével, Prieger Zsolttal beszélgettünk a zenekarról, 30 évről, példaképekről, irodalomról, hitről, és azt a pár dolgot is érintettük, ami egyáltalán nem érdekli.
A Zeneakadémián április 4-én láthatjuk a Fekete István kalandregénye ihlette tánczene-bemutatót, melynek Eredics Benjamin szerezte a zenéjét, a látványt pedig Vecsei H. Miklós álmodta meg.
A Magyar Optikai Művek (MOM) egykori kulturális intézményét manapság már mindenki MOMkult néven ismeri. Bejártuk az épületet, és közben megismerkedtünk a múltjával és a jelenével.
A Városliget mellett húzódó Ötvenhatosok terét a politikai akarat szülte, Felvonulási tér néven, és bár sokat változott a rendszerváltás óta, mégis lassan kopik le róla a politika bélyege.
A hazai előadók után jöjjenek a külföldiek. Már az év elején is többen koncerteznek Budapesten, és bár a választék még szerény, azért lesz olyan nap is, amikor választani kell a koncerttermek közül.
Közel 150 éve egyesült Buda, Pest és Óbuda, a jeles nap alkalmából november 18-án fővárosi mozikban ünnepelhetünk, melyek izgalmas, új arcukat mutatják meg egy születésnapi minifesztiválon.
Az 1868-ban alapított Láng Gépgyár nemcsak az iparban jeleskedett, de abban is, hogy a dolgozóit kultúrához jutatta. Ezért született meg a Láng Kultúrház, a későbbi művelődési otthon elődje.
Bár a Városligettől pár lépésre, a Stefánia úton álló díszes neobarokk bálterem és a mellette lévő, egykor modernista színházterem a Magyar Honvédségé, mégis mindenki előtt nyitva áll.
A zenéről asszociálhatunk intenzív koncertélményekre, közelíthetünk hozzá történelmi szempontból, de nézhetünk rá tanulásként, játékként vagy épp kísérletezésként is – itt minden rétegét megtaláljuk.
Idén május 1-jén megnyitott a főváros új kulturális közösségi tere, a Kristály Színtér, amit 5 éven át a Városmajori Szabadtéri Színpad üzemeltet. Bejártuk, megnéztük, bírtuk.
Az I. kerület hat kulturális színhelyén koncertek, színházi és táncelőadások, filmklub és remek kortárs kiállítások várnak ránk, a kisebbek pedig az ingyenes gyereknapi programokon mulathatnak.
A Budapest Ritmo évek óta a legizgalmasabb világzenei csemegéket hozza el és mutatja meg a hazai közönségnek. Most a szervezőkkel, Fazekas Annával és Bellay Szilvivel beszélgettünk.
A város szívében, a Kertész és a Dob utca sarkán álló hatalmas épületben működő Fészek Művészklub legendás, ugyanis még 1901-ben, művészek közadakozásából jött létre.
A II. kerületben mindig is pezsgett a kulturális élet, most azonban a Marczibányi Téri Művelődési Központban és a Klebelsberg Kultúrkúriában minden eddiginél izgalmasabb programok várnak ránk.
A Kertész és a Dob utca sarkán álló hatalmas saroképületében székelő Fészek Művészklub a hazai művészeket összefogó bázisként jött létre, éppen 120 évvel ezelőtt.