A valamikori vásárcsarnok kapuját átlépve a Hold utcában egy izgalmas világba csöppenünk: a Light Art Museum Budapest a világ első fényművészeti múzeuma.
A Népszínház utcai Art Salon Contemporary egyszerre lakás, műterem, kiállítótér és szalon. A helyet Tomasz Piars lengyel festőművész hozta létre, ő elsősorban műtermet keresett magának, ahol az alkotás mellett még lakni is lehet, azt, hogy a teret valami másra is lehetne használni, már a lakás adottságai hozták magukkal.
A Cat Museum Budapest egy nyugodt oázis a Bajcsy Zsilinszky úttal párhuzamosan futó Vadász utcában. Ha valami miatt nem tarthatunk otthon állatot vagy szeretnénk jobban megismerni a különböző macskafajtákat, jó program lehet, hiszen a helyszínen 8 különleges cica várja a simogató kezeket.
A BKV 1992-ben nyitotta meg a Városi Tömegközlekedési Múzeumot Szentendrén, ami a városi közösségi közlekedés történetét dolgozza fel, illetve bemutatja annak tekintélyes tárgyi emlékeit is.
A Széll Kálmán tér tőszomszédságában található Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpontban interaktív módon kaphatunk betekintést a pénz világába mintegy 2400 négyzetméteren.
A főváros szokatlan tematikájú múzeumait felfedezhetjük az egész családdal, de akár emlékezetes randikat is szervezhetünk ide, ha nem elégszünk meg a megszokott romantikus programokkal.
A főváros szokatlan kiállítótereiben egy-egy szakma múltját, a 20. század életstílusát, háborús emlékeket, technikai vívmányokat vagy épp a tudomány fejlődését fedezhetjük fel.
Több mint 50 nagyváros után Budapestre is megérkezett az Illúziók Múzeuma, ahol jobb, ha nem hiszünk a szemünknek, hiszen semmi nem az, aminek látszik.
A Svábhegyi Csillagvizsgáló egy interaktív csillagászati élményközpont, ahol megnézhetjük akár a vörösen izzó Napot, a Hold krátereit vagy a galaxisokat is. A csillagvizsgáló elődjét még az 1870-es években építette egy felvidéki nemes.
A Vasúttörténeti Park a XIV. kerületben, a Tatai úton rejlik meglepően jó állapotú, legendás vonataival. Nem csak azoknak tartogat páratlan kincseket, akik a vonatok és mozdonyok rajongói, hanem azoknak is, akiket a történelem hoz lázba, hiszen a sok-sok szerelvény között Horthy Miklós, Rákosi Mátyás és Kádár János egykori vonatát is megtaláljuk.
A Budapest Retro élményközpont felejthetetlen nosztalgikus utazást ígér a család minden tagjának. Járőrözhetünk igazi Lada rendőrautóval a Gazdagréti lakótelepen, megnézhetjük mi mindent vitt magával az űrbe Farkas Bertalan, de akár bemondóként is kipróbálhatjuk magunkat a korabeli Híradó stúdiójában.
A régi Budafok – akkori nevén Promontor – a szőlőtermelés miatt kezdett benépesülni Mária Terézia uralkodása alatt, de a 19. századi szőlővész miatt sok gazdának kellett új szakma után néznie.
A Műszaki Tanulmánytár neve alapján nem is sejtenénk, milyen kincseket rejt, pedig itt valóságos időutazáson vehetünk részt, Orion rádiókkal, az első magyar PC-vel vagy épp a retro háztartásigépekkel.
A Csodák Palotája – vagyis a Csopa – egy tudományos élményközpont, ahol játékosan és interaktívan ismerkedhetünk meg a fizikával, kémiával, az emberi testtel és az űrkutatással.
A Flippermúzeum neve kissé félrevezető, hiszen a retró játékgépeket ki is próbálhatjuk, de régi arcade játékokon, például a Mortal Kombaten vagy a Street Fighteren is összemérhetjük az erőnket.
Amilyen kicsi, olyan innovatív a Deák téri evangélikus templom mellett lévő Evangélikus Országos Múzeum : 2017-ben az ICOM Múzeumok Nemzetközi Tanácsa három díjat is adott a magyarországi evangélikus egyház szellemi-kulturális örökségét rendhagyó módon bemutató helynek
A családi vállalkozás székhelye 1892-ben került a Soroksári útra, amely azóta is a Zwack otthonául szolgál. Az Unicum Ház látogatása alkalmával máshol nem látható felvételekkel, új, izgalmas és látványos immerzív tartalommal ismerhetjük meg a család és a cég történetét.
A Memento Park Budapest egyik fontos látnivalója, ahol kicsit bepillanthatsz a "vasfüggöny" mögé. Bár nem belvárosi látványosság, abszolút a kihagyhatatlan élmények közé tartozik. Szerencsére minden nap indul közvetlen buszjárat a Deák Ferenc térről.