A Ludwig Múzeum legújabb kiállítása egy olyan témával foglalkozik, mely mindannyiunk közös tapasztalata, és a születéstől a halálig meghatározza az életünket – ez pedig nem más, mint a gondoskodás.
Október 20-án és 22-én a Müpában a Feledi Project egy este alatt három kortárs művet is elhoz nekünk, ahol a tánc univerzális nyelvén keresztül ismerkedhetünk a kortárs komolyzenével.
A szeptember 21. és 24. közötti pár nap elég erősnek ígérkezik, és csak kapkodjátok majd a fejeteket, hogy melyik programról ne maradjatok le semmiképpen sem. Itt a legújabb programajánlónk!
A szalont Tomasz Piars lengyel festőművész álmodta meg, akinek kifejezetten célja volt, hogy ez ne csak egy szimpla műteremlakás legyen, hanem valami, ami közösségformáló erővel bír.
Bár tudjuk, hogy a legszebb ékszer egy mosoly, mi nem vetjük meg a kézzelfogható, nyakba-fülbe akasztható smukkokat sem. Szubjektív válogatásunkban 10 kortárs magyar ékszerészt ajánlunk.
Új, állandó kiállítóhelyet kapott a Cinema Mystica, az ország első immerzív digital art csapata. A regionális szinten is egyedülálló projekt egy teljesen más világba repít minket.
Játékos, misztikus, puha házi kedvenc és könyörtelen vadász – cicáink sokrétű egyénisége mindig örök talány marad. Az ember és a macska változatos kapcsolatát mutatja be a CICC! című kiállítás.
Érdemes kikacsintani a szokatlan formájú és anyaghasználatú épületeinkre, mert van köztük óriás gördeszkapálya, középkorivár-hasonmás és egy horrorfilmbe illő betonmonstrum is.
A Petőfi utcák népe – Szubjektív fotós látlelet a magyar társadalomról című kiállítás azt a kérdést teszi fel, hogy mivel szembesülne Petőfi Sándor, ha bebarangolná a jelen Magyarországát.
A Ludwig Múzeum „Művészet a soá után” címre keresztelt legújabb kiállítása hiánypótló, arra tanít minket, hogy merjünk kilépni a komfortzónánkból, és ne féljünk emlékezni.
Valószínűleg hamarabb kattintotok egy szecessziós házról szóló cikkre, mint egy kortársról szólóra, pedig ezek is izgalmasak. Túránkon Csikágó rejtett és merész kortárs épületeit fedeztük fel.
Múlt héten az Iparművészeti Múzeum gyűjteményéből jelentős tárgyegyüttes indult Japánba egy tárlatra. Utánajártunk, hogyan utaznak a legérzékenyebb alkotások.
A Komokban hazai munkaerővel, környezettudatos szemlélettel, saját tervek és kollaborációk segítségével alkotnak minőségi alapanyagokból készült, egyszerű és funkcionális, egyedi és sokféle bútorokat.