Senki sem pihent az év első harmadában, számos új hellyel bővült Budapest. Most azokat mutatjuk be, melyeket már mi is meglátogattunk, legyen az palacsintába tekert pörkölt, vegán pizzázó, férfias sportkocsma, a város legkisebb kávézója vagy neonfényben pompázó ázsiai ételbár.

Úgy döntöttünk, hogy amellett, hogy felsoroljuk az összes olyan helyet, ahol már jártunk a nyitást követően, szerkesztőségi szinten, közösen átbeszélve mostantól mindig listázunk közülük 10 olyan helyet, kategóriától függetlenül, ami hamar kedvencünkké vált, és a legjobb szívvel ajánljuk őket. 2018 első harmadában tehát így alakulnak a tuti tippjeink:


  • Biang Bisztró
  • Leila's Authentic Lebanese Kitchen
  • Neked csak Dezső
  • Alma Nomad Bakery
  • Cafe Stand Gutenberg
  • Papitos
  • Big Soup Ramen House
  • Dagoba Bistro
  • Ngon
  • Buddies Burger

1/4

Éttermek, bisztrók

A "budai fiúk" immár negyedik helye az Ez is Budai hétvégén reggelivel is, hétköznap laza és ízes ebédekkel és vacsorákkal vár. Az Impostor a Vitkovics Mihály utcába költözött, neonfényben kanalazhatjuk a rament, curryket, vagy haraphatunk a malaccsászáros baókba, amelyek mellé koktélozni is javallott.

Igazi férfias játszótér a Rocky's, melyet sportbisztróként aposztrofálnánk. Eddig még nem volt kifejezetten racklette-re szakosodott helye a városnak, de a Holló és Róka valóra váltotta a sajtrajongók legvadabb álmait. Ebédeltet a VIII. kerület Dagobája, ami üde, átgondolt, mégis nagyon házias és szerethető konyhát visz.

Sokan emlékszünk még a Matrjoskára, ami most vegán bisztróként éledt újra és eddig sok a pozitív visszajelzés, a sok elégedett vendég. Nagyot szólt Wang mester Biang Bisztrójának nyitása is, azóta sok esetben sorban állás előzi meg a kínai bisztrós élményt.

A Kőbányai úton, egy szupermarketre épülve az Ngon a vietnami és a thai ételeket ötvözi, könnyed bisztróhangulatban. Libanoni ízek, a város egyik legjobb humusza, nagyszerű fűszerek és szívélyes vendéglátás a Leila's Authentic Lebanese Cuisine hívószavai.

2/4

Kávézók, cukrászdák, pékségek

Ha azt hinnénk, a street food helyekből nyílik mindig a legtöbb, tévedünk, mert a kicsi és még kisebb kávézók vannak többségben, amilyen például a Coffee Stand Gutenberg is, ami bizonyára a város legapróbb kávémérője. Érdekes koncepcióval rukkoltak elő a Filtery-vel is: a Lónyai utca kávézó-teázója, ahogy neve is mutatja, filterkávét kínál, viszont épp annyira "szakmáznak" amennyi még belefér. Azért inkább kávégeekeknek ajánljuk.

A Dembinszky utcában nyitott meg a Teavoultion Tea Room & Shop, ahol oolongtól a matcháig minden különlegességet megtalálhatunk. By Beans Coffee néven fut a Belvárosi Piac legújabb egysége: a kiváló kávék mellé rétest kínálnak és a forró csokijuk is szuper. Kijárt már a Wesselényi/Klauzál utcáknak egy hangulatos és szerethető kávézó: ez lett a Dorado, amit egy spanyol-magyar pár üzemeltet. Gasztrokávézónak vallja magát az újbudai Gatto Macchiato, ahol szendvicstől a pizzán át, egészen a tiramisùig juthatunk.

Még mindig Budán, a Batthyány térnél találjuk a Huculkát, ami Kárpát-alja ízeire sepcializálódott és szláv süteményeket is árul. Webshop és catering volt a fő fókusz, de márciusban saját kis kávézót is nyitottak az On the Way Coffee-sok is. Multifunkciós tér, de kávézónak is helyet ad a Maminti Kuckó, mely Pékműhelyes pékáruval és Chouchou sütikkel várja a mamákat és a babákat is, bababarát hely lévén.

Két waffeles helyet is üdvözölhetünk az újoncok között: a VII. kerületben a Waffle Dog árul különlegességeket, unikornisos, cukros álmokat, míg a Ráday utca Waffle&Love-ja a most divatos, "buborékos" gofrira esküszik. 

Mesés kis pékség-kávézó az Alma Nomad Bakery, ahol a sztenderd veknik, sütemények helyett igazán különleges, rusztikus finomságokkal találkozhatunk. 

3/4

Street food helyek

Elsőre bizarrnak tűnhetett az ötlet, amit a két street foodban utazó figura kitalált: pörkölteket árulnak, palacsintatésztába álmodott köretekbe csavarva. Az Arany János utcai metró Pörizője azonban igazi közönségkedvenc lett. Ha már tekert forma, akkor a Corvin-negyedben található SushiRoll-ra is sokan felkapták a fejüket, hiszen elérhető áron kínálják a norilapban nyugvó japán fogást.

Két új mexikóival is erősített a város: az egyik szintén az Arany János utcai metrónál elérhető: a Papitos, ami hiába apró, annál autentikusabb és ízletesebb náluk minden. A tacó-tól a burritóig. A budafoki út a Los Batos Taqueriával bővült.

A Palotanegyed szeretett olasza, az Al dente egy street foodos kisebb egységgel erősít, ahol gyorsan és valódi olasz hangulatban fogyaszthatjuk nemcsak a pizzát és pastát, de egytálételeket és komolyabb húsokat is. A ZING-esek új fejlesztése a szendvicsekkel foglalkozó Crudomely levesekre és szendvicsekre szakosodott. Ha már szendvics, akkor burger-fronton egy régi-új szereplő jelent meg a Blaha Lujza térhez közel. A Buddies burgerei nagyon korrektek, van bennük fantázia. 

Ázsiai fronton megint széles az új választék: a Don Doko Don japán egytálételekkel foglalkozik. Eddig is megtaláltuk a Banh Mi szendvicsezőt a Dob utcában, de a Wesselényiben egy új, tágasabb és immár nagyobb választékkal bíró egységet nyitottak. Teljesen friss, ám egy induló franchise első tagja a Big Soup, mely japán leveseket, tésztabatyukat, rizses ételeket kínál, meglepő módon a Keleti pályaudvar szomszédságában.  

4/4

Bárok, szórakozóhelyek

Kisüzemi sör vonalon sem volt megállás: a Neked Csak Dezső elköltözött, a Rákóczi útra és egy tágas, 150-170 fős üzletben, egyszerre 32 sört tartanak csapon, ami nem kis teljesítmény. Az Astoria másik oldala is kapott egy malátabárt, ez a Beer Brothers. A Fehér Nyúl saját taproomot rendezett be a Soroksári úton, mely egyelőre csak hétvégén üzemel, viszont annál izgalmasabb lokációja és az indusztriális környezet miatt.

Elhivatottság és szenvedély keltette életre a Kilinikát, az Újlipótvárosban, ahol jelenleg még nagy a hiány az igényes kultúrkocsmákból – a srácok betapasztották ezt az űrt. Szórakozóhelyek nyitásáról számolunk be a legritkábban, de új underground helyet üdvözölhetünk, Ambient néven, ami kicsit hajaz az egykori Cökxpon Ambient-re.