A Palotanegyed rehabilitációjának köszönhetően a hangulatos és szemrevaló Gutenberg tér a több évtizednyi elhanyagoltság után most már közkedvelt része a belvárosnak.
Jelzőlámpás gyalogátkelőhelyet létesítenek a Rákóczi úton, a Kazinczy utca és a Szentkirályi utca között. Ti hol látnátok a városban szívesen új zebrát?
Számos gyönyörű épület akad Budapesten, amelyet valaha egy módos család építtetett magának, azonban jó ideje már mi, városlakók vesszük birtokba őket nap mint nap.
Itt a nyár, de nem mindig tudunk kiszabadulni a városból. Miért is lenne erre szükség, mikor Budapest is számtalan szuper helyet tartogat. Egynapos sétaútvonalaink segítségével járhatjuk végig ezeket.
A szobrokban és domborművekben dúskáló paloták között sétálni az egyik legjobb időtöltés, különösen akkor, ha a negyed legrégebbi utcáján, a Bródy Sándoron megyünk végig.
A Mikszáth Kálmánról elnevezett tér manapság az egyik legnépszerűbb tere a városnak, pedig sokáig még neve sem volt. Változnak az idők, változnak az emberek – és a terek is.
Pesten innen, Budán túl podcastünk második epizódjában Fónagy Zoltán történésszel és Szabó Eszter Ágnes képzőművésszel beszélgettünk a Palotanegyedről.
A „Pesten innen, Budán túl” nagyjából félórás részekben mutat be olyan érdekes városrészeket, mint Csepel, Csikágó vagy a Kiskína. Az epizódokhoz térképes sétaútvonalat is készítünk.
A Palotanegyedben található tér Budapest egyik legnépszerűbb tere, ahova 1998 óta autók nem hajthatnak be. Hangulatos, mediterrán levegőjű kis sziget, amely nyáron egy hatalmas kerthelyiséghez hasonlít.
Az Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetem épülete a „mágnásnegyed” első palotája volt a XIX. század közepén, lakói szerelmes Festetics főurak és boldog családjuk.