A sétálás tudományát nem nagy ördöngösség elsajátítani, bár tény, hogy a város felfedezése időbe telik. Az alábbi útvonal kezdő és haladó Budapest-barangolóknak egyaránt kötelező.
Az elnöki lakosztályokról valószínűleg csak azoknak nem az amerikai filmek jutnak eszükbe, akik már szálltak meg ilyenben. A Sofitel legdrágább lakosztályában jártunk.
Vajon a budapestieknek is van a beszédükben valami, ami miatt könnyen felismerhetőek? Néhány nyelvészettel foglalkozó ismerős segítségével utánajártunk, hogy létezik-e olyan, hogy “pesti beszéd”.
A napokban kiderült, hogy a Váci utcát újramárkázzák majd, ez adta az apropót arra, hogy kicsit utánajárjunk: miért is éppen a Váci utca lett nagybetűs Budapesten?
A Segway egy kétkerekű, önegyensúlyozó elektromos eszköz, amit főleg városnéző túrákra használnak Budapesten, de tökéletesek még szórólapozásra, újságkihordásra, vagy akár biztonsági őrök járőrözéséhez. Kipróbáltuk.
Az airbnb négy éve van a piacon, és már megkerülhetetlen és izgalmas szolgáltatásnak számít a globális szálláspiacon. Mit kell tudni róla, hogy működik, miben jó? Kérdések és válaszok, azaz (majdnem) minden az airbnb-ről.
A csalás egy adok-kapok játék, amelynek labdáját karmikus módon passzolgatja egymásnak a lakosság nap, mint nap. Megnéztünk hogyan próbálják a budapestiek a leggyakrabban átverni a másikat.
Budapest a Duna köré épült, és szinte minden téren függ tőle. A folyó teljes mértékben meghatározza a város életét, így városrendezés szempontjából megkerülhetetlen. Az 1838-as árvízre emlékezünk a víz világnapja alkalmából.
Phil egy angol srác, aki egyszer beleszeretett Budapestbe, és az érzés soha nem múlt el. A svéd Ida, az amerikai Alyssa, és sok más külföldi után, Phil mesélte el nekünk, hogy mi történt közte és a magyar főváros között.
Alyssa Puhacz szinte azonnal, hogy az élet Magyarországra sodorta talált magának egy olyan állást, amiről azóta bebizonyosodott, hogy legalább annyira testhezálló számára, mint Budapesten élni.