Két meglepő és jó hír: felkerültünk a The Telegraph top 13-as metrós listájára, a külföldi kommentek pedig dicsérik a budapesti tömegközlekedést. Olcsó, szervezett, kicsi és sárga.
A Svéd Fenntarthatósági Program keretén belül, valamint a Fővárosi Önkormányzat támogatásával elkészült Budapest első bringás tisztása (hivatalos nevén szerviz-, információs és találkozópontja) a Vérmező északi csücskében.
A főváros meghatározó részén tervezett egy francia-magyar tulajdonú privát lakást Szendrő Péter és a 81font, akik a Belvárost színesitő számos sikeres szórakozóhely megalkotása után kezdték e helyszín 360 fokos renoválását.
Szerencsére lehetőségünk volt interjút készíteni John Cross-szal, a Herkules egyik szereplőjével, aki Ausztráliából érkezett. A filmmel kapcsolatos konkrétumokat nem árulhatott el, de sokat mesélt budapesti élményeiről.
Egy jó víztorony legyen alkalmas alapfeladatára, legyen tartós – és akkor szeretjük meg, ha szép is. Legyen olyan, mint a középkori templomtornyok, amelyek eligazodási pontok is voltak.
A Corvin negyed eredetileg néhány önkormányzati vezető álma volt. Józsefváros rossz imázsán úgy akartak fordítani, hogy őslakosai se járjanak rosszul. A negyed nem csak pláza, hanem sétány, lakások, éttermek, irodák – egy komplett új városnegyed.
A hajdanvolt budapestiek szerettek mindenféle új dolgot becenéven emlegetni. Ma sincs ez másképp, de mintha manapság, a gyorsuló világban ezek a nevek kevésbé ragadnának meg.
Korábban már jártunk a 4-es metróban, és most a Design Hét kapcsán ismét lementünk a Hosszúlépés túravezetőivel, akik a We Love Budapesttel szoros együttműködésben szerveztek túrákat. Megnéztük a Kálvin téri és a Fővám téri állomásokat.
A Hosszúlépés különleges túrái a Design Hét keretein belül is folytatódnak, viszont ezúttal együttműködésben a We Love Budapesttel. Ennek apropóján elhatároztuk, hogy megkérdezzük az egyik túravezetőnket, Merker Dávidot.
A Budapest folyóirat legfrissebb számában Szántó András érdekes, dúsan illusztrált cikkben foglalkozik a régi trafikokkal, amelyek valaha érdekes, egyéni arculatú színfoltjai voltak a városnak. Ezt fogaljuk most össze a szerző és a lap engedélyével.
Októbertől a Vidámpark megszűnik jelenlegi formájában létezni, és helyét, illetve játékállományának egy részét az Állatkertnek adja át. Íme, a részletek.
A Zachor Alapítvány gondozásában megjelent, angolul és magyarul is elérhető zsidónegyed-zsebkönyv anekdotákkal, történelemmel és személyességgel színezett körképet tár az olvasó elé Budapest legismertebb városrészéről.
Hogy az melyik? Hát a MÁV Nyugdíjintézeti bérház, amelynek aljában 53 évig a Balettintézet működött. Tizenegy éve üresen tátong, de most végre megmozdult valami: luxusszállodává alakítják.
Akár tetszik, akár nem, Budapest már menő városnak számít, és ehhez mérten szüksége van egy méltó arculatra is. Augusztus 20-án szép ajándékot kapott Magyarország és fővárosa Kiss Miklós grafikustól. Megkérdeztük róla.
A spanyol Vogue magazin külön részt közölt Budapestről. Szerintük a város izgalmas történelme plusz egy kis avant-garde tökéletes helyszínt teremt egy kiadós hétvégi kalandra.
Lehetőségünk volt végre a zöld metróval munkába jönni, közben pedig bejárni a Kelenföldi pályaudvar és a Keleti pályaudvar közötti szakaszt. Azt is megtudtuk, hogy már csak 8 hónapot kell aludni, amíg mindenki láthatja mindezt.
Lina írt nekünk, hogy köszöni a sok hasznos infót, amelyeket az oldalon talált, miután úgy döntött, hogy szemügyre veszi Budapestet. Így kezdődött a beszélgetés.