Médea egész élete multikulturális közegben telik: élt már Ázsiától kezdve Amerikán át mindenhol, most pedig a több tucat külföldit foglalkoztató Prezinél szervez menő konferenciákat.
Ashley Tapp tizenhárom éves lány, aki épp Dubaiba tart, hogy pár napon belül kanadai színekben mérettesse meg magát a Fiatalok Sakk Bajnokságán. Közben pedig edzésekkel tarkított pihenőt tart Budapesten, ahol egymás után érik a meglepetések.
Van egy közösség Budapesten, ami azért jött létre, hogy gyűjtőhelye legyen a magyar fővárosba látogató, vagy itt tanuló, dolgozó külföldi arcoknak. Elmentünk és megnéztük hogy és miként működik ez a találkozó az Ankertben kéthetente szerdánként.
A Művészetek Palotája idén egy 11 méter magas, 365 szánkóból épült karácsonyfával ünnepel, így nem csak nappal, de éjjel is új dísszel gazdagodik Budapest!
Advent első vasárnapján karácsonyi díszbe öltözött a főváros. Tarlós István az óriási adventi koszorú első gyertyájának meggyújtásával indította el az idei karácsonyi díszkivilágítást.
Különleges e-könyv jelent meg a neves Budapest-szakértő, Török András tollából a Lánchíd építéséről, olyan részletekről, amelyek a szakemberek körén kívül ma sem közismertek.
Külföldiek Budapesten sorozatunk legújabb részének szereplői olyan oroszul beszélő lányok, akiknek a legtöbb magyar férfi csak nehezen tudna ellenállni. Bemutatjuk Alinát, Irinát és Mariát.
Romain Veillon azért jött Budapestre, hogy elhagyatott, romos helyeket fotózzon. A legális határok sem fogták vissza, így megszülethettek ijesztően csodás képei.
Két meglepő és jó hír: felkerültünk a The Telegraph top 13-as metrós listájára, a külföldi kommentek pedig dicsérik a budapesti tömegközlekedést. Olcsó, szervezett, kicsi és sárga.
A Svéd Fenntarthatósági Program keretén belül, valamint a Fővárosi Önkormányzat támogatásával elkészült Budapest első bringás tisztása (hivatalos nevén szerviz-, információs és találkozópontja) a Vérmező északi csücskében.
A főváros meghatározó részén tervezett egy francia-magyar tulajdonú privát lakást Szendrő Péter és a 81font, akik a Belvárost színesitő számos sikeres szórakozóhely megalkotása után kezdték e helyszín 360 fokos renoválását.
Szerencsére lehetőségünk volt interjút készíteni John Cross-szal, a Herkules egyik szereplőjével, aki Ausztráliából érkezett. A filmmel kapcsolatos konkrétumokat nem árulhatott el, de sokat mesélt budapesti élményeiről.
Egy jó víztorony legyen alkalmas alapfeladatára, legyen tartós – és akkor szeretjük meg, ha szép is. Legyen olyan, mint a középkori templomtornyok, amelyek eligazodási pontok is voltak.
A Corvin negyed eredetileg néhány önkormányzati vezető álma volt. Józsefváros rossz imázsán úgy akartak fordítani, hogy őslakosai se járjanak rosszul. A negyed nem csak pláza, hanem sétány, lakások, éttermek, irodák – egy komplett új városnegyed.
A hajdanvolt budapestiek szerettek mindenféle új dolgot becenéven emlegetni. Ma sincs ez másképp, de mintha manapság, a gyorsuló világban ezek a nevek kevésbé ragadnának meg.
Korábban már jártunk a 4-es metróban, és most a Design Hét kapcsán ismét lementünk a Hosszúlépés túravezetőivel, akik a We Love Budapesttel szoros együttműködésben szerveztek túrákat. Megnéztük a Kálvin téri és a Fővám téri állomásokat.
A Hosszúlépés különleges túrái a Design Hét keretein belül is folytatódnak, viszont ezúttal együttműködésben a We Love Budapesttel. Ennek apropóján elhatároztuk, hogy megkérdezzük az egyik túravezetőnket, Merker Dávidot.
A Budapest folyóirat legfrissebb számában Szántó András érdekes, dúsan illusztrált cikkben foglalkozik a régi trafikokkal, amelyek valaha érdekes, egyéni arculatú színfoltjai voltak a városnak. Ezt fogaljuk most össze a szerző és a lap engedélyével.