szeptember 30., 15:26
10 különleges kép az I. kerület elmúlt 100 évéből
Talán egy városrész sem követte olyan dinamikusan a társadalmi és a politikai változásokat, mint a Vár és környéke.
Talán egy városrész sem követte olyan dinamikusan a társadalmi és a politikai változásokat, mint a Vár és környéke.
Geometriai formák, szimmetria, aszimmetria, luxusanyagok, díszítőelemek, színek, fények és csillogás – ez mind benne van a Thinwood új kollekciójában!
5 képen Horthy látható, 5-ön pedig Kádár. Kitaláljátok-e, hol jártak éppen?
A fröccsnek Magyarországon kultúrája van, semmi sem frissít úgy a melegben, mint ez az ital.
A 18. század óta nyalunk. Persze először csak a kiváltságosoknak jutott fagyi, jóval később lett a gyerekek kedvence.
1913. június 16-án nyílt meg Pest első gyógyfürdője, a Széchenyi. Azóta is ugyanolyan lelkesen sakkozunk, pancsolunk és gyógyulunk a vizében.
A Kis magyar kockológia – A modernitás hajlékai a Kádár-korszakban című kiállítás a szocializmus tipikus lakóháztípusa által inspirált képzőművészeti alkotásokat gyűjti össze.
Ne higgyük, hogy a Tinder korában már mindent láttunk. Nagyapáink és nagyanyáink idejében még furcsábbak voltak a társkereső hirdetések.
Fortepan-képgalériával készülünk a hamarosan teljes gőzzel berobbanó motoros szezonra.
Összeszedtünk néhány kortörténeti lenyomatot, vagyis régi fotókat budapesti élelmiszerüzletekről. A századelőtől a '80-as évekig.
A Fortepan segítségével visszautaztunk az időben, és egészen az 1900-as évek elejétől az 1970-es évek végéig összegyűjtöttük kedvenc kutyás fotóinkat.
Bűnös Budapest ′70 címmel közel 1000 új fénykép került fel a Fortepanra, melyek bűnügyi helyszíneket mutatnak a 70-es évek eleji fővárosból. Ezek közül válogattunk.
Az első magyarországi bankrablásra Újpesten került sor 1908 októberében, de inkább volt az bankrablás-paródia, mint komolyan vehető bűneset.
Budapest a gangos házai nélkül olyan lenne, mint a húsleves cérnametélt nélkül – jó, de nem lenne az igazi. De vajon miért alakult ki ez a háztípus?
Budapesten a II. világháború végére több mint háromezer óvóhelyet létesítettek.
Fortepanos képgalériánkban régi idők karácsonyi képei bizonyítják, hogy az ünnep mindig óriási esemény volt a legkisebbek életében.
Tömeg, hideg, fenyőillat, drágaság – az elmúlt 150 évben nem sok minden változott a fővárosban, már ami a karácsonyi vásárokat illeti. Vagy mégis? Múltidéző cikkünkben ennek jártunk utána.
Bár több márka bizonyos formában még ma is létezik, vannak olyanok is, amelyek örökre elvesztek, pedig egykor a szocializmus szimbólumai voltak.
A 2-es villamos viaduktját nem most fedezte fel magának a város, és nem most először van az egyik raktárhelyiségben sem kiskocsma: 1900-ban nyitott meg itt a matrózok kedvenc iszodája.
Ilyenek voltak Budapest legemlékezetesebb kánikulái a 20. században.
Április 13-án, 93 éves korában elhunyt Mary Quant, a miniszoknya megalkotója. Fotógalériánkban miniszoknyás fővárosi lányokkal búcsúzunk a tervezőtől.