augusztus 21., 12:36
Buda legtitokzatosabb kertje és villája, ahol körülvesz a kortárs művészet
A Longtermhandstand galériában egy titkos kertbe és egy csodás villába is bepillantást nyerhetünk.
A Longtermhandstand galériában egy titkos kertbe és egy csodás villába is bepillantást nyerhetünk.
Az építész és családja gyakran vízitúrázott a környéken, nyaralójuk terasza egykor a Duna fölé nyúlt.
Szeretünk elmerülni a 30-as, 40-es évek modern villáinak építészetében, tervezőik és lakóik történetében, úgyhogy megmutatjuk az 5+1 kedvenc házunkat.
A két író barátságának csodaszép tanúja rejtőzik a Svábhegyen.
Aktuális kvízünkben most azt tesztelhetitek, hogy mennyire ismeritek ezeket a híres villákat, illetve hogy felismeritek-e őket képek alapján.
Séta a bezárt Gellért Szállóban és egy külvárosi villanegyedben, pincetúra Budafokon – összegyűjtöttünk 5 vezetett sétát, amikre érdemes elnézni még az ősszel.
A szolid külső mögött szecessziós tobzódás rejtőzik az egykori pompás családi otthonban, csak pár lépésre a Városligettől.
Budapest jelenleg legnagyobb Zsolnay-kiállításával gazdagodik a Városliget és környezetének kulturális kínálata.
A csodásan felújított Andrássy úti villában egy finom ebéd vagy csodás sütik mellett feledkezhetünk el a hétköznapokról, és még a kortárs művészet is beköszön.
Az Edelsheim-Gyulai-villa az Andrássy út egyik legszebb épülete volt, mégis elbontották.
Hová vonultak el a nyüzsgő városi élet elől a nagypolgárok, ha egy kis pihenésre vágytak, és hol töltötték a forró nyarat? Mutatunk 7+1 villát, ahol mi is szívesen kipihennénk a dolgos hétköznapokat.
Vidor Emil neve már a kevésbé ismert építészeink közé tartozik, holott jobbnál jobb házakkal tervezte tele Budapestet, még akkor is, ha inkább a villaépítészetre és a bérházakra specializálódott.
A legszebb rózsadombi villák nyomában, a klasszikustól a Bauhausig.
A budapesti városképnek még most is meghatározó elemei azok az épületek, amelyekben a XIX. századtól fogva a jómódú családok éltek. Ebben a letűnt világban kalandozunk cikkünk segítségével.
Walter Rózsi primadonna állítólag örömében sírva fakadt, amikor meglátta a Bajza utcai villa kert felőli látványát. Mi egyik ámulatból estünk a másikba, hogy ez az épület Pesten és nem külföldön van.
Éveken át pusztult Hild József klasszicista stílusú nyaralója és a hozzá tartozó angolpark, amit az építész csak azért adott el, hogy rendezze a rokonai által felhalmozott adósságokat.
A Városligeti fasoron sétálni kicsit olyan, mintha időutaznánk a múltban, vagy egy építészeti skanzenbe tértünk volna be, van itt art nouveau, neobarokk és skandináv szecesszió is.
Olyan épített környezeti alkotásokat ismertek el a Budapest Építészeti Nívódíja pályázatán, amik jó példát mutatnak arra, hogyan alakítsuk, fejlesszük a környezetünket a jövőben.
A Városligeti fasoron mindig hangulatos andalogni, különösen ősz végén, amikor a lehullott lombok mögül kikandikálnak a szebbnél szebb villák.
Azért is jó a Budapest100 hétvégéje, mert itt még olyan kapuk is megnyílnak előttünk, amik alapjáraton zárva vannak, így például a Kelenhegyi út egyik eldugott villájába is bejuthatunk.
Buda egyik rejtett kincsét, a szecessziós Pikler-villát az egyik leghíresebb osztrák építész tervezte, és rajongott érte az egész világ.
A mediterrán Sorg-villa egykor Budapest legmenőbb üzletemberének és építőmesterének tulajdona volt, majd szovjet főhadiszállás, pártvezetők elzárt pihenője és Kádár János magánnyaralója lett.
Budapest egyik legszebb, sokak által alig ismert századfordulós villanegyedében jártunk Mátyásföldön. Szecessziós villák és régi elit nyári emlékei.
A Villa Bagatelle tulajdonosainak hála, kipróbálhatjuk, milyen lehet egy budai villában élni, hiszen a brunchozó melletti épületet hotelként élesztették újjá.
A város két legelegánsabb része, a Vár és a Gellérthegy között elterülő Naphegy kevés figyelmet kap nagytestvéreihez képest, érdemes azonban itt is jól körülnézni, hiszen csodás villákat láthatunk.