Séta a bezárt Gellért Szállóban és egy külvárosi villanegyedben, pincetúra Budafokon – összegyűjtöttünk 5 vezetett sétát, amikre érdemes elnézni még az ősszel.
A csodásan felújított Andrássy úti villában egy finom ebéd vagy csodás sütik mellett feledkezhetünk el a hétköznapokról, és még a kortárs művészet is beköszön.
Hová vonultak el a nyüzsgő városi élet elől a nagypolgárok, ha egy kis pihenésre vágytak, és hol töltötték a forró nyarat? Mutatunk 7+1 villát, ahol mi is szívesen kipihennénk a dolgos hétköznapokat.
Vidor Emil neve már a kevésbé ismert építészeink közé tartozik, holott jobbnál jobb házakkal tervezte tele Budapestet, még akkor is, ha inkább a villaépítészetre és a bérházakra specializálódott.
A budapesti városképnek még most is meghatározó elemei azok az épületek, amelyekben a XIX. századtól fogva a jómódú családok éltek. Ebben a letűnt világban kalandozunk cikkünk segítségével.
Walter Rózsi primadonna állítólag örömében sírva fakadt, amikor meglátta a Bajza utcai villa kert felőli látványát. Mi egyik ámulatból estünk a másikba, hogy ez az épület Pesten és nem külföldön van.
Éveken át pusztult Hild József klasszicista stílusú nyaralója és a hozzá tartozó angolpark, amit az építész csak azért adott el, hogy rendezze a rokonai által felhalmozott adósságokat.
A Városligeti fasoron sétálni kicsit olyan, mintha időutaznánk a múltban, vagy egy építészeti skanzenbe tértünk volna be, van itt art nouveau, neobarokk és skandináv szecesszió is.
Olyan épített környezeti alkotásokat ismertek el a Budapest Építészeti Nívódíja pályázatán, amik jó példát mutatnak arra, hogyan alakítsuk, fejlesszük a környezetünket a jövőben.
Azért is jó a Budapest100 hétvégéje, mert itt még olyan kapuk is megnyílnak előttünk, amik alapjáraton zárva vannak, így például a Kelenhegyi út egyik eldugott villájába is bejuthatunk.
A mediterrán Sorg-villa egykor Budapest legmenőbb üzletemberének és építőmesterének tulajdona volt, majd szovjet főhadiszállás, pártvezetők elzárt pihenője és Kádár János magánnyaralója lett.
A Villa Bagatelle tulajdonosainak hála, kipróbálhatjuk, milyen lehet egy budai villában élni, hiszen a brunchozó melletti épületet hotelként élesztették újjá.
A város két legelegánsabb része, a Vár és a Gellérthegy között elterülő Naphegy kevés figyelmet kap nagytestvéreihez képest, érdemes azonban itt is jól körülnézni, hiszen csodás villákat láthatunk.