Biliárd, darts, csocsó és újabban a sörpong – talán ezek a legnépszerűbb kocsmasportjátékok, melyek kimondottan feldobnak egy sörözős estét. Mutatjuk, hogy például hol.
A részletekről még semmit nem tudni, de az biztos, hogy szeptember utolsó hétvégéjén újra megnyitja kapuit a Margit körúti kulturális műhely és közösségi tér.
A Margit körúton nyáron megnyitott Permanens Vakáció a pillanatra kacsintó, kellőképpen dekadens hangulatú éjszakai bár, melynek vizuális világa eredeti, a fekvése pedig első osztályú.
Komoly örökséget cipel a nyár folyamán a VI. kerületben megnyitott hely, a Tütü Tangó kert café, de hogy lesz-e belőle akkora legenda, amekkora az elődje volt, az most még a jövő zenéje.
A Bårom BAR egy tenyérnyi kis underground zug, ahol elektronikus zenére alapozhatunk a nagy tánc előtt, ráadásul a bulinegyed kellős közepén, a Dob utcában. Olyan pici, hogy miután megvette az ember a sörét a pultnál, és tesz két lépést befelé, már be is járta az egész helyet.
Grilleznél a haverokkal, de otthon nem tudtok? Ajánlunk pár helyet Budapesten, ahol nagy csapattal megteheted, és csak az ennivalót kell magatokkal vinnetek.
Az idén 15. évét taposó Dürer Kert 12 évig az Ajtósi Dürer soron várta a vendégeket, a Városliget szomszédságában, három éve viszont már Újbudán, a Duna partján teszi ezt.
Összegyűjtöttük, milyen lehetőségek közül lehet választani, ha az ember valami átlagostól eltérő, alteros helyen (vagy helyeken) töltené el a görbe estéjét és éjszakáját a bulinegyedben.
Az Absinthe Tapas Bar helyén nemrég megnyitott új romkocsma, a Bårom Bár egy tenyérnyi kis underground zug, ahol elektronikus zenére menetelhetünk bele az éjszakába.
A magyarok kedvenc királynéjáról elnevezett Erzsébetváros, vagyis a VII. kerület magába foglalja a romkocsmás Kazinczy utca, az Akácfa utca, a Dob utca és a Wesselényi utca, valamint a Madách tér környékét, a zsidó negyedet, illetve számos színes tűzfal is található a környéken.
Csizmadia Attila rendező dokumentumfilm-sorozatban dolgozta fel a budapesti romkocsmák történetét, melynek részeit április 24-től, keddenként teszik fel a YouTube-ra.
Sorozatunkban a Széll Kálmán tér, a Deák Ferenc tér és a Móricz Zsigmond körtér környéke után sorra vesszük a Kálvin térhez közeli kedvenc helyeinket, a reggelizőtől a pizzériáig.
A MANYI egy összművészeti élményt kínáló kultúrbázis, amely egy XIX. század közepén épült házat lakott be a Margit körút 16. szám alatt. A helyet néhány évig fotósok, festők, digitális művészek használták, majd évekig üresen állt és rogyadozott, míg megjelent a MANYI, és újra egy művészeti színtérré vált.
Nyár végén az új Dürer Kertben mutatták be a régi előtt tisztelgő, Lerch Péter által forgatott, bő egyórás dokumentumfilmet, a Dürer sor 19–21-et, ami most a netre is felkerült.
Sörözők, bisztrók és kávézók, ahol a zene meghatározó erővel bír a hely arculatát tekintve. Legalább annyira, mint a hely kialakítása, dizájnelemei vagy a kínálat.
Tavasszal nyitott meg a Király utcában a Blutorange nevű listening bar, ahol kényelmes, süppedős fotelben ülve hallgathatunk különleges zenéket, miközben mezcalt iszunk.