14 órája
Mikor az NDK tűzmadara a magyar utakon szárnyalt – Ilyen volt Trabanton „szállni”
A csodás gép sosem volt papírból, viszont egy korszakot fémjelzett.
A csodás gép sosem volt papírból, viszont egy korszakot fémjelzett.
A fröccsnek Magyarországon kultúrája van, semmi sem frissít úgy a melegben, mint ez az ital.
Kormozott üveg, speciális szemüveg, félelem és izgalom, na meg az elmaradhatatlan tömeg – ezek jellemezték a 25 évvel ezelőtti teljes napfogyatkozást.
Októberig minden hétvégén utazhatunk az ikonikus nosztalgiajáratokkal a budapesti utakon és vágányokon.
Beton.Hofinak a „sebbenzines trükkel” sikerült, de a Dunán át és bőröndben is akartak már bejutni a fesztiválra.
Nem nehéz belátni, hogy a flower power Kelet-Európában hatvanéves kor fölött kezdődik és nejlonból készül. Arra keressük a választ, hogyan lett az otthonka a szorgos nő attribútumából nagymamajelkép.
A Moszkva tér című film képkockái pedig a rendszerváltás idejébe repítenek vissza bennünket.
Emlékszel még, milyen volt a 100 fokos Űrrakétában zötykölődni vagy a János vitézt hallgatni a Barlangvasút recsegő hangszóróiból?
Milyen volt egy szovjet gép pilótafülkéje, és milyen a mai gépeké? Kilátogattunk az Aeroparkba.
A libegőhöz nosztalgiabusz szállítja az utasokat.
A 18. század óta nyalunk. Persze először csak a kiváltságosoknak jutott fagyi, jóval később lett a gyerekek kedvence.
100 forintos koncertek, a legjobb magyar zenekarok és hajnalig tartó bulizások színesítik az emlékeinket a ZP-ről, ami idén lenne 25 éves.
A Gazdagréti volt az egyik utolsó házgyári lakótelep, munkálatai során római és Árpád-kori sírokat is találtak, de nem ezért, hanem az ország kedvenc tévésorozata, a Szomszédok miatt ismeri mindenki.
A Fortepan segítségével visszautaztunk az időben, és egészen az 1900-as évek elejétől az 1970-es évek végéig összegyűjtöttük kedvenc kutyás fotóinkat.
A 80-as, 90-es évek volt a telefonos vetélkedők aranykora. Összegyűjtöttük kedvenceinket.
Fortepanos képgalériánkban régi idők karácsonyi képei bizonyítják, hogy az ünnep mindig óriási esemény volt a legkisebbek életében.
Ha rendeznénk egy „fenyegető elnevezésű budapesti helyek” versenyt, a Feneketlen-tó biztosan dobogós lenne. Na de miért kapta a 4-5 méter mély tó ezt a furcsa nevet?
Az adventi időszakot nemcsak a fényben úszó terek, utak és utcák, hanem a fényekkel felturbózott járművek is fémjelzik.
Azt mondják, a test mindenre emlékezik. Különösen igaz ez az ízélményekre. Az iskolai menzákról szinte mindenkinek maradandó emlékei vannak, persze nem mindig pozitívak.
Az óra delet üt, az ebéd elejét jelző gong megszólal, fogjuk meg most képzeletben a kicsit vizes műanyag tálcánkat, és álljunk be a nosztalgia kantinja előtti sorba.
Bár több márka bizonyos formában még ma is létezik, vannak olyanok is, amelyek örökre elvesztek, pedig egykor a szocializmus szimbólumai voltak.
Ilyenek voltak Budapest legemlékezetesebb kánikulái a 20. században.
Ugye rémlik még a Wendy’s vörös copfos kislánya?
Piros műbőr székek és ülők, jellegzetes poharak, néha indokolatlanul mogorva, máskor és máshol rendkívül szívélyes fogadtatás. Harapjunk bort a főváros retró helyein!
Utazzunk most vissza 1979-ig, a Sony TPS-L2 modell megjelenéséig, és hallgassunk meg pár történetet az első walkmanélményekről!