tegnap, 09:32
23 kerület, 23 történet – Ez a Budapest Nagyregény
Érdekes projektre vállalkozott az a 23 kortárs magyar író, akik a Budapest Nagyregényt írták.
Érdekes projektre vállalkozott az a 23 kortárs magyar író, akik a Budapest Nagyregényt írták.
Puzsér Róberttel új könyve, a 12 évig íródott Metafizika kapcsán beszélgettünk, amiben a szerző az élet meg a világ lényegét kívánja megragadni.
...és hiszed, vagy nem, elégedett
A múlt héten jelent meg Mautner Zsófi 17. szakácskönyve. A falusi konyhámmal Zsófi kunmadarasi házába hívja az olvasót, mi pedig ennek kapcsán beszélgettünk vele hagyományról, ízekről és újításokról.
A hamarosan megjelenő Budapest Nagyregény kapcsán beszélgettünk Szécsi Noémivel az ő Budapestjéről, a 19–20. századi nők helyzetéről és arról, hogy vajon ő hogyan élt volna a századelőn.
Már hivatalosan is áttértünk a téli időszámításra, a november 2. és 5. közötti hétvégét azonban nem otthon üléssel érdemes tölteni, hiszen több izgalmas benti program is vár bennünket!
A Hatos Pál történész szerkesztésében megjelent kötet Budapest 150 éves múltjából pár kevésbé ismert, de annál izgalmasabb epizódot mesél el.
Hol volt a budai Disneyland, milyen titkokat rejt az Orbán-hegy, és ki tanította meg Budapestet nagyvilágiasan mulatni? Kordos Szabolcs új könyvében újabb budapesti legendák nyomába ered.
Összeszedtünk 7 olyan olvasmányt az őszre, amik közül biztosan mindenki megtalálja azt az egyet (vagy az összeset), amit egy percre sem lesz képes letenni.
Hogyan lett Omega az Omega? Mit keresett Soltész Rezső az Edda-koncerten? Ezt is megtudhatjuk az utóbbi időszakban megjelent két izgalmas, magyar beatkorszakról szóló könyvből.
Ebbe a válogatásba kifejezetten olyan könyvkiadókat válogattunk be, melyek a nagyközönség számára kevésbé ismertek.
Vidák Zsolt Budapest böngésző című, kétnyelvű albuma segítségével a legkisebbek és a kicsit nagyobbak színes, vidám és élménygazdag formában ismerkedhetnek meg a fővárossal.
Boldizsár Ildikó mesekutatóval, meseterapeutával beszélgettünk a mesemondók szerepéről, a mesékben rejlő titkokról, a hősöket segítő szereplőkről, és arról, miért fontosak ma is a mesék.
Krusovszky Dénes a kortárs magyar irodalom egyik megkerülhetetlen alakja. Vele beszélgettünk a digitális tér és az irodalom viszonyáról, és arról is, hogy Budapest melyik korszakába utazna vissza.
Megnéztük Szabados Ági könyvesboltját, ami picit olyan, mint a Griffendél klubszobája, és ahonnan biztosan könyvekkel teli táskával mentek haza.
A készülő albumban nem megszokott nézőpontból láthatjuk a fővárost: a benne szereplő képek zöme a közel 100 évvel ezelőtti Budapest szegénynegyedeiben készült.
Az Országház a „rossz ízlés műremeke”, a Városligetben „az állapotok botrányosak”, a Bazilika pedig lelki takarékpénztár, avagy mit gondoltak a fővárosról a lakói a 19. és 20. század fordulóján.
Fotók és némi szöveg segítségével mutatja be és hozza közel hozzánk Sinkó József fotográfus azt a társadalmi jelenséget, szubkulturális csoportot, amit úgy hívnak: fife.
A közösségi médiában népszerűvé vált rajzolt wannabe-kertész, Tihamér már könyv alakban is elérhető. Füveskönyve szórakoztató, szellemes és önironikus görbe tükör.
Összeszedtünk 8 olvasmányt, melyek szerintünk még a nagy melegben is jó társak lehetnek, és érdemes magunkkal vinni őket akár a strandra is.