A szerkesztőséggel körbejártuk, hogy ki hogy bulizik ma, és hogy bulizott régen. Vajon beigazolódnak-e a sztereotípiák? Hogy változnak a korral a bulizási szokások és a budapesti bulihelyszínek?
Hang nem kell hozzá, csak némi bátorság meg egy mikrofon, és már mehet is a karaoke. Összegyűjtöttünk nyolc helyet Budapesten, ahol gátlások nélkül kieresztheted a (kappan)hangod.
Hang nem kell hozzá, csak némi bátorság meg egy mikrofon, és már mehet is a karaoke. Összegyűjtöttünk nyolc helyet Budapesten, ahol gátlások nélkül kieresztheted a (kappan)hangod.
A Klauzál téri Vásárcsarnokban június legvégén megnyitott hely egyszerre italkereskedés és bár, ahol elsősorban jófajta hazai kézműves söröket kóstolhat az ember.
Összegyűjtöttük, milyen lehetőségek közül lehet választani, ha az ember valami átlagostól eltérő, alteros helyen (vagy helyeken) töltené el a görbe estéjét és éjszakáját a bulinegyedben.
Az Absinthe Tapas Bar helyén nemrég megnyitott új romkocsma, a Bårom Bár egy tenyérnyi kis underground zug, ahol elektronikus zenére menetelhetünk bele az éjszakába.
A magyarok kedvenc királynéjáról elnevezett Erzsébetváros, vagyis a VII. kerület magába foglalja a romkocsmás Kazinczy utca, az Akácfa utca, a Dob utca és a Wesselényi utca, valamint a Madách tér környékét, a zsidó negyedet, illetve számos színes tűzfal is található a környéken.
Csizmadia Attila rendező dokumentumfilm-sorozatban dolgozta fel a budapesti romkocsmák történetét, melynek részeit április 24-től, keddenként teszik fel a YouTube-ra.
A Kazinczy utcai pianobárban, az IKON-ban jártunk, hogy felderítsük, hozza-e a műfajhoz elengedhetetlen hangulatot, a régi nótákat és a modern kínálatot. Szerencsére jelesre vizsgázott.
Folytatjuk gasztrosétánkat a VII. kerület kimeríthetetlen és elképesztően változatos oázisában, aminek részeként most az Akácfa utcát ajánljuk nektek végig.
Néhány hónapja Erzsébetváros street food kínálata egy marokkói ihletésű hellyel gazdagodott: shawarma, borjúarayes, marokkói báránykolbász ropogós burgonyával és persze a névadó baba ganoush.
A bulinegyedben található hely koncepciója egyszerű: a turisták tömegei helyett az utazókat megszólítani, akiknek az egész világ az otthonuk, járjanak vagy éljenek bármerre is.
Az erzsébetvárosi tér nem kicsi, de nem is nagy, és nem is különösképpen szép. Annak idején a zsidó negyed központja volt, most viszont a bulinegyedé. Rövidesen komoly felújításon esik majd át. Ráfér.