1/13
vau
Nemcsak fiatalabb és idősebb, de négylábú családtagjainkat is magunkkal vihetjük a Kiscelli Múzeum VAU! című, a fővárosi kutyatartást bemutató tárlatára. A kiállításon az ókortól napjainkig járhatjuk körbe, hogyan lett a főváros a szaglászó, boldogan csaholó, labdáért lobogó nyelvvel és kifordult fülekkel rohanó barátaink, a kutyák otthona.
További infók itt.
2/13
Kádár
A kiállítás elsősorban a hatvanas, a hetvenes és a nyolcvanas évek játék katonáit helyezi fókuszba, így kiválóan alkalmas arra, hogy a nagypapák visszaemlékezzenek a régi karácsonyokra, az apukák pedig a saját gyerekkorukról meséljenek a legkisebbeknek. A tárlat fókuszában a magyar katonai figurák állnak, de külföldi kitekintést is kapunk, az egyik leglátványosabb rész pedig a „magyar Playmobilból” épített, embernagyságú budai Vár és a 450 figurából kirakott kenyérmezei csata.
További infók itt.
3/13
tehetsz m
Amíg várjuk, hogy újra megjelenjenek a virágok a fákon és a mezőkön, nézzünk el családunkkal a Természettudományi Múzeumba, ahol látványos installáció segítségével kisebbek és nagyobbak is megismerhetik azoknak a különleges állatoknak az életét, akik beporozzák őket. A múzeum és az Országos Magyar Méhészeti Egyesület közös kiállítása arra hívja fel a figyelmet, hogy milyen fontos munkát látnak el ők.
További infók itt.
A kiállítás december 31-én zár.
4/13
zoom
Korábbi cikkünkben már összegyűjtöttük, hogy miért is szuper múzeum az új Néprajzi Múzeum, ha gyerekkel látogatnánk ide. A rengeteg program és a látványos új épület mellett mindenképp szeretnénk kiemelni a ZOOM kiállítást, aminek segítségével látványos és interaktív módon kerülhetünk közelebb a múzeumi gyűjtemény tárgyaihoz, ezek segítségével pedig a legkülönbözőbb kultúrákban élő emberek mindennapjaihoz.
További infók itt.
5/13
hangdimenziók
A Magyar Zene Házának csodás és rendkívül interaktív állandó kiállításán nyomon követhetjük a zene történetét a kezdetektől egész napjainkig, miközben hangszereket, kottanyomtatást próbálhatunk ki, belehallgathatunk különböző népek zenéjébe és a sámándobok hangjába is. Az épület körül elhelyezett zenés játékok pedig a legkisebbeknek is szórakozást fognak nyújtani.
További infók itt.
6/13
Elmozdul
A Kiscelli Múzeum több szuper kiállítással is vár bennünket az ünnepek alatt, ezek közül az egyik legjobb a Mácsai István életművéről szóló. A festő a város lelkes krónikásaként sajátos látásmóddal jeleníti meg Budapest életét, gyakran szürreális elemekkel keverve. A tárlatot egyébként nagyobb gyerekkel is ajánljuk, bár a látottakat biztosan meg kell majd beszélni, hiszen a városról szóló festmények mellett néhány aktot is láthatunk, de szomorúbb témák, sőt a halál is megjelenik néhány képen.
További infók itt.
9/13
A festő-poét
Akár a Vaszary-kiállítás meglátogatását is összeköthetjük ennek a tárlatnak a megtekintésével, hiszen a kevésbé ismert alkotó művei nagyon jól kapcsolódnak ehhez. A fiatalon elhunyt festőművész-grafikus életműve különleges, a helyenként egészen bizarr és meghökkentő, máskor pedig puritán szépségű képekkel kapcsolatban csak az a kérdés merülhet fel bennünk, hogyhogy nem láttuk őket idáig.
További infók itt.
10/13
Ki gombolta
Az Óbudai Múzeum decemberben nyílt időszaki kiállításán a gombok kerülnek a fókuszba. Az apró tárgyakon keresztül nyerhetünk betekintést az egyes korszakok társadalom- és divattörténetébe, Óbudát pedig fontos gombkötőközpontként is megismerhetjük.
További infók itt.
11/13
Bukta
Ritkaságszámba megy, hogy az egyik legnagyobb élő magyar festő nem állami intézményben kap egy ilyen színvonalú tárlatot, amelyre külön alkotások, helyspecifikus installációk is készültek. A tárlatra belépve utazásra indulunk, így néz ki a vidéki Magyarország egy olyan művész szemével, aki háromszor szerepelt a velencei biennálén, de változatlanul szülőfalujában, a Heves megyei Mezőszemerén alkot.
További infók itt.
12/13
Keresztes
Keresztes Zsófia műtermébe már korábban bekukkantottunk, és a velencei biennálén szereplő alkotásait is megnéztük. Most a Ludwigban mutatkozik be ez az érdekes anyag, ami általában kissé megosztja a laikus közönséget. Szerintünk jól fog esni egy kis elgondolkodás, vitatkozás utána.
További infók itt.
13/13
Hantai
A Szépművészeti Múzeum kamarakiállítása az 1948-tól Franciaországban élt magyar festőművész, Hantai Simon munkássága előtt tiszteleg. A kiállításon szereplő mintegy 60 festmény a közvetlenül az 1948-as emigrációja után készített műveit mutatja be, amikor Párizsban a modernizmus legfontosabb irányzatait és képviselőit tanulmányozta, Paul Kleetől egészen Jackson Pollockig.
További infók itt.
Noha a múzeumok a két ünnep között általában látogathatók, érdemes a pontos nyitva tartásról a látogatás előtt tájékozódni.