november 1., 09:53
Két tucat XII. kerületi épületet vett védettség alá a Hegyvidéki Önkormányzat
Az önkormányzat helyi, illetve egyedi védelem alá vont több épületet is, melyek között modernista éppúgy található, mint neobarokk vagy eklektikus.
Az önkormányzat helyi, illetve egyedi védelem alá vont több épületet is, melyek között modernista éppúgy található, mint neobarokk vagy eklektikus.
A 20. század zseniális építészét ismerhetjük meg a Kiscelli kiállításán, ami nem csak az építészeknek szól.
A budai Várnegyed egyik legszebb utcája a Bécsi kapu tér és a Hess András tér között kanyarog, és a magyar történelem számos eseménye kötődik hozzá.
A csillogó passzázsokban és az elegáns üzletházakban egykor egymást érték a szebbnél szebb luxustermékek.
Budapest a gangos házai nélkül olyan lenne, mint a húsleves cérnametélt nélkül – jó, de nem lenne az igazi. De vajon miért alakult ki ez a háztípus?
Idén is lesz Budapest100, amit a Kortárs Építészeti Központ (KÉK) május 9. és 12. között rendez meg, a fókuszban az 1970-es évek építészetével.
Aktuális kvízünkben most azt tesztelhetitek, hogy mennyire ismeritek ezeket a híres villákat, illetve hogy felismeritek-e őket képek alapján.
Jövőre a főváros késő modern építészetét fedezhetjük fel a Budapest100 programsorozatán, és reméljük, hogy a Domus Áruházba is bejuthatunk.
A szecesszió az egyik legkülönlegesebb mozgalom, ami a sokszínűsége miatt sokak szívébe gyorsan belopja magát. Képgalériában gyűjtöttünk össze néhány izgalmas és kevésbé ismert szecessziós épületet.
A Duna partja és a közeli Várnegyed egy turistáktól nyüzsgő környéket sejtet, de ha kalandozunk egy picit a Vízivárosban, megtalálhatjuk azokat a helyeket, ahol kevés az ember és csodás látvány fogad.
Szavazatunkkal talán hozzásegíthetjük a nonprofit szervezetet a 10 ezer eurós pénzjutalommal járó közönségdíjhoz.
Úgy tartják, a másolás a legnagyobb elismerés. A világ számos híres épületét lekopizták már máshol, miért pont az egyik leghíresebb budapesti látványosság lenne kivétel?
Összegyűjtöttük most egy képgalériába azokat az iskolaépületeket, amelyek építészeti szempontból különlegesek, legyen szó Róth Miksa-mozaikokkal borított homlokzatról vagy szecessziós díszítésről.
Gyűjtésünk második részében rózsaszínben pompázó szecessziós meglepetések, villák, víztároló, református templom és egy kis modernizmus fértek fel a listánkra.
Vidor Emil neve már a kevésbé ismert építészeink közé tartozik, holott jobbnál jobb házakkal tervezte tele Budapestet, még akkor is, ha inkább a villaépítészetre és a bérházakra specializálódott.
A Google tavaly májusban jelentette be térképalkalmazása legújabb funkcióját, amit februártól kezdtek bevezetni, és ma már nálunk is elérhető.
Már nyilvános, hogy melyik az az 50 épület, amelyik csatlakozik a Budapest100 májusi programjához, így végre bejuthatunk majd a zárt ajtók mögötti világba.
Meglepődtünk, amikor a csupa beton, robusztus épületekről kiderült, hogy tervezőjük bizony egyáltalán nem férfi, hanem belevaló nő. Érdemes sétára kelni és meglesni ezeket az épületeket.
Budapest telis-tele van érdekesebbnél érdekesebb és gyönyörű liftekkel. Legfrissebb képgalériánkban összegyűjtöttünk néhányat!
Jövőre ismét négynapos lesz a Budapest100 eseménysorozat, a téma pedig: a 150 éve egyesített főváros.
A séták Hild József polgári építészeti alkotásainak remekeit veszik sorra, bejárva az utcákat, felfedezve az 1840 körül emelt, klasszicista stílusú házakat.
Az Opera, a Párisi Udvar, középületek és villák csodás padlója újult meg vagy öltött a környezethez, a stílushoz illő formát Zakar István kezei alatt. A szakembert műhelyében látogattuk meg.
Már megvan az időpont: jövő május 8. és 9. között jön a Budapest100 hétvégéje.
Melyek a legszebb, legszínesebb budapesti homlokzatok? A sok apró részlettel és elképesztő színekkel dolgozó Zsolnay-gyár nyomait kerestük.