Nem nehéz belátni, hogy a flower power Kelet-Európában hatvanéves kor fölött kezdődik és nejlonból készül. Arra keressük a választ, hogyan lett az otthonka a szorgos nő attribútumából nagymamajelkép.
A Gazdagréti volt az egyik utolsó házgyári lakótelep, munkálatai során római és Árpád-kori sírokat is találtak, de nem ezért, hanem az ország kedvenc tévésorozata, a Szomszédok miatt ismeri mindenki.
A téli szürkeségben a városkép uralkodó elemei a színes, fényes kirakatok, amelyekbe karácsony előtt szívesen belefeledkezünk. Fotógalériánkból látszik, hogy nem volt ez másképp régen sem.
Ha rendeznénk egy „fenyegető elnevezésű budapesti helyek” versenyt, a Feneketlen-tó biztosan dobogós lenne. Na de miért kapta a 4-5 méter mély tó ezt a furcsa nevet?
A 60-as években a Mézes Mackóban folyt a zsugázás, november 19-én pedig a legendás cukrászda helyén nyílt Kastner Kommunity közösségi térben elevenítik fel a tradíciót.
Bár vannak régóta állandó pontjai a Deák Ferenc térnek, de még így is sokat változott az elmúlt bő 100 évben, amit a Fortepan képeinek segítségével mutatunk meg.
Kedvenc second hand üzleteink között egy újat köszönthetünk: szeptember végén nyílt meg a ReClaim Vintage, a Király utca hangulatos, ízléses vintage boltja!
A Dob utca 46/B-ben szinte minden lakásra jut egy híres lakó. A két leghíresebb közülük, Presser Gábor és Seress Rezső pedig éppen egy időben, csak egy emeletnyire laktak egymástól.
Azt mondják, a test mindenre emlékezik. Különösen igaz ez az ízélményekre. Az iskolai menzákról szinte mindenkinek maradandó emlékei vannak, persze nem mindig pozitívak.
A velünk élő mesteremberek hűen őrzik a régi Budapest hangulatát, amikor szűcsök, gombkötők, cipészek töltötték meg különleges hangulattal, színekkel, illatokkal és sosem látott szaktudással a várost.