Nekünk az a hivatásunk, hogy imádjuk Budapestet, de most rajtatok a sor, hogy elmondjátok, szerintetek mi a legcoolabb a városban. Hónapokig nélkülöznünk kellett a szuper helyeket, amikért érdemes kimozdulni, de lassan újra a szokott ritmusban pörög a város. Van kedvenc teraszotok? Tudjátok, honnan érdemes lenézni a városra? Netán felfedeztétek életetek legjobb hamburgerét? A Beefeater Gin Cool List most a ti kedvenc helyeiteket várja. Mondjátok el, mit imádtok a városban, ezért pedig értékes ajándékokat nyerhettek.
Inspiráció gyanánt összeállítottuk saját Cool Listánkat, és elmondjuk, szerintünk hová a legjobb kiülni, megmutatjuk kedvenc street artjainkat, és azt is eláruljuk, hol találtuk meg Budapest legjobb pizzáját. Ahhoz, hogy ti is elmondjátok, mit szerettek a városban, nincs más dolgotok, mint beküldeni ezen a linken a Beefeater Gin-nek a kedvenc helyeiteket. A nevezések után összeáll a 3-as short list, majd megszavazhatjátok, mi legyen a legcoolabb a városban, mindezért pedig Beefeeater gineket nyerhettek.
Ha kevésbé nyüzsgő helyet keresünk, akkor irány a Népsziget! A Kabin szuper vízparti pihenőhely bicajjal érkezőknek, kutyásoknak, kirándulóknak, kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Kiválóan lehet láblógatva szürcsölni a fröccsöt vagy a limonádét, déltől pedig mennyei fogások is várják az arra járókat. A Népsziget más kincseket is tartogat, például a Zsilip utca 9. alatt megbújó Filipet, ami egy hajójavító csarnok helyén kialakított közösségi műhely, ahol szombatonként akár egy zsibvásárba is belefuthatunk.
Ha nincs kedvünk kimozdulni a belvárosból, akkor pedig a Pagonynál nincs jobb választás: az egykor medenceként működő, felújított pancsolókban ma már nem víz, hanem asztalok és székek vannak, amelyeknél reggelit, ebédet, vacsorát, limonádét, kávét és cseh söröket szolgálnak fel, szezonális alapanyagokból, mesebeli környezetben.
Nemcsak Pesten, de Budán is találni szemet gyönyörködtető alkotásokat, például a XI. kerületben, a Bertalan Lajos utca 16. falát egy csodás kócsag díszíti, melyet Zsuffa Zsanna Lídia készített. A lakók eleinte nem fogadták túl nagy lelkesedéssel a madarat, de végül annyira megszerették, hogy petíció is indult, hogy maradhasson a festmény. Ezt végül több százan írták alá, így a kócsag a mai napig ott fészkel a tűzfalon.
Visszakanyarodva Pestre, nem tudjuk kihagyni a VIII. kerületi Szigony utcában található két alkotást, melyek a magyar rajzfilmek aranykorát idézik, a 10-es szám alatt a Szaffi jelenetei kerültek a falra, a 8-as számú ház falán pedig a Macskafogó ikonikus szereplői dobják fel a panel oldalát. Utóbbi falfestmény létrehozásában 0036mark is besegített, akinek a városban felbukkanó paste up munkáiról korábban már beszámoltunk. Az alkotó kultikus mash up munkáiról híres, melyekben a 80-as, 90-es évek kedvelt mesefiguráit keveri híres filmes karakterekkel, így lehetséges, hogy Picur Leia hercegnőként, Pom Pom Csubakkaként, Vízipók pedig Spider-Manként les ránk a város legváratlanabb pontjairól.
A belvárosból kifelé kalandozva további titkos helyeket rejt Budapest, például Zuglóban a négyemeletes téglaházak és egy sportpálya között bújik meg a rejtett zöld oázis, Magyarország első japánkertje. A kert a hagyományos teaszertartás köré épült, és a mai napig a kikapcsolódást szolgálja. A lelassulást, befelé fordulást segíti a kertben kiépült tórendszer, amelyben ázsiai mandarinrécék és indiai futókacsák úszkálnak. A kertet Varga Márton alapította 1928-ban, melyet három évvel később a japán császári család tagja, Takamacu herceg és felesége is felkeresett.
Ha pedig zöld oázis, akkor van még egy kedvenc, kevésbé ismert helyünk, ez pedig a ráckevei-Duna soroksári szakaszán megbújó Molnár-sziget. A Tüskevár hangulatát idéző, vadregényes természeti hely számos kalandot rejt: lehet kirándulni, biciklizni, evezni, pecázni, de akár kacsákat etetni vagy csak egy padon üldögélve csodálni a festői tájat.
Teljesen más irány a következő kedvencünk, a Halkakas halbisztró, ahol keresve se találunk túlpaprikázott magyaros halászlevet vagy harcsapaprikást, viszont az alapanyagaik kizárólag itthonról érkeznek. Street food vonalon olyan izgalmas fogásokat találunk, mint a halburger klasszik sült krumplival és coleslaw salátával, és érdemes egy esélyt adni a harcsagírosznak is, ami tortillába csomagolva érkezik.
Végül, de nem utolsósorban nem tudunk szó nélkül elmenni a Bors Gasztrobár mellett sem, mely az egyik első élharcosa volt 2012-ben a nagy budapesti street food forradalomnak. A bisztrókonyhával kombinált street food azóta is az egyik legjobb minőséget képviseli a belvárosban, ráadásul a poharas levesező budapesti meghonosítását is nekik köszönhetjük. Leveskreációiktól és szendvicskombinációiktól még ma is sokszor leesik az állunk, például érdemes megkóstolni a Bounty Túró Rudi (De!) leves belga csokicseppekkel fantázianévre keresztelt desszertlevest vagy a French Lady bagettet, mely málnás lilahagyma-lekvárral, sült csirkemellel és edami sajttal készül.
A másik nagy kedvencünk a panorámában verhetetlen budai Vár. De mi van, ha azt mondjuk, hogy van ott valami, ahonnan még lélegzetelállítóbb a kilátás? Ez pedig nem más, mint a Magyar Nemzeti Galéria kupolaterasza, mely a Budavári Palota legmagasabb pontja. A harmadik emeleti kupolaterem kiállítótérként funkcionál, innen indul a szűk lépcsősor, amin keresztül fel lehet jutni a kupola panorámateraszára. Ahhoz, hogy feljussunk, elég a múzeum bármelyik kiállítására megváltott belépőjegy. Az MNG május 13-án nyit újra, így reméljük, semmi sem akadályozza meg, hogy a kiállítások mellett a panorámában is gyönyörködhessünk.
Végül érdemes egy kicsit messzebbre is kimozdulni, hiszen a környező hegyekről is csodás kilátás nyílik Budapestre, az egyik kedvencünk ebben a kategóriában a Fazekas-hegyi bunker. A II. világháborús emlék Hűvösvölgy és a Gyermekvasút környékének kevésbé ismert látványossága, amit a vonat végállomásától körülbelül 10 perces sétára találunk. Ugyan a közelben találni szebb kirándulóhelyeket, de kalandosabbat nem igazán, az izgalmas bunker és a csodás panoráma megér egy sétát!