Egykor a Kőbányai úton sokáig az enyészetnek átadva állt a MÁV Északi Járműjavítója, ami nemcsak vonatokat, de pazar térélményt és egy 22 ezer négyzetméteres fémszerkezetet is rejtett. A 2010-es évek vége felé azonban az Eiffel-csarnokot megkapta az Opera, és az Operaház összművészeti játszótere lett, ahol a jelmezek és a díszletek születnek.
Ha ki akarunk ruccanni Budapest közelében, akkor a legtöbben Szentendre felé vesszük az irányt, hiszen ki ne szeretné ezt a kisvárost, amelyet macskaköves utcák, szűk átjárók, színes barokk, rokokó és copf stílusú házak, vízpart és művészet jellemez, remek kávézókkal és hangulatos éttermekkel.
Az V. kerületet a Vigadó tértől a Deák térig tartó Deák Ferenc utca vágja ketté. A terület déli felét hívjuk Belvárosnak, az északit pedig Lipótvárosnak.
A belváros legforgalmasabb pontján, a Deák téren áll Budapest legrégebbi és legnagyobb protestáns temploma. A maga egyszerű, klasszicista stílusával meghatározó eleme a térnek.
Bátran hívhatjuk Budapest egyik legszebb egyházi épületének, és nevezhetjük a Parlament szakrális párjának is, ugyanis a kora francia gótikus stílusával, rózsaablakával, festett üvegeivel Steindl Imre terveit dicséri.
Ha jó kilátópontot keresünk, akkor nem kell messzire menni: ahogy bolyongunk a belvárosban, a Deák tér környékén, onnan elsétálunk az Erzsébet térig, aztán bele is botlunk egy felfelé magasodó hatalmas fehér óriáskerékbe.
Magyarország egyik legszebb kastélya a gótikus benyomást keltő, hófehér falú martonvásári kastély, Budapesttől fél órára. Lenyűgöző park, három jó múzeum és egy jó étterem is várja az idelátogatót.
A Vár első számú tere történelmi viharok sorát élte túl, közben pedig sok mindent látott. Kevés olyan terünk akad, amelyik olyan intenzív kapcsolatot tartott fenn a történelemmel, mint a Dísz tér.
Az Erdős Renée Ház Rákosmente legszebb, fővárosi védettség alatt álló háza, ahol a költő-, írónő 1927 és 1944 között élt. A gyönyörű villa ma helytörténeti múzeum, de a névadóról sem feledkeztek el.
A Palotanegyed rehabilitációjának köszönhetően a hangulatos és szemrevaló Gutenberg tér a több évtizednyi elhanyagoltság után most már közkedvelt része a belvárosnak.
A Drechsler-palota vagy ismertebb nevén Balettintézet 1886-ban épült, melynek rekonstrukciója már megközelítette a 4-es metró „legendás” befejezésének hosszát. A Lechner Ödön és Pártos Gyula tervezte csodaszép palota 2023 nyarától már ötcsillagos szállodaként funkcionál.
Kevesen tudják, pedig nap mint nap elmennek az emléktábla előtt: a múlt század 20-as éveiben hidroplánkikötő működött a Szabadság híd budai hídfőjénél, a mai Szent Gellért térnél.
A VII. kerületi Almássy tér történetében csendes és hangos időszakok váltogatják egymást. Nem természetesen módon alakult ki, hanem a városrendezésnek köszönhetjük a létét.