A Corvin téri parkban, a Hagyományok Háza közelében kis tárolóra lehetünk figyelmesek. Két pár, nagyjából 32 ezer éves lábnyomot, pontosabban az ezekről készült gipszöntvényt láthatjuk benne. A főváros első lakóinak nyoma őrződhetett meg itt.
Az „Ősanya lábnyoma″ a 2010-es években kapott különleges tárlót, amelyen el is olvashatjuk a hozzá kapcsolódó fontosabb információkat. A nyomok a paleolitikumból, nagyjából Kr. e. 30 ezerből maradtak fenn, és feltehetően egy édesanya, illetve gyermeke hagyta őket a Duna iszapjában.


A kutatók a 90-es években 3,5 méter mélyen bukkantak rájuk, akkor, amikor felmerült, hogy a Nemzeti Színházat a jelenlegi Hagyományok Háza, a Budai Vigadó épületébe költöztetik. Ennek kapcsán tervezték, hogy mélygarázst építenek a Corvin térre. Bár a terv végül nem valósult meg ebben a formában, annyi hasznot biztosan hozott, hogy régészeti kutatások indultak a környéken. Ezek során tárták fel, hogy a Szalag utca és az Iskola utca környékén
egy Duna-ág volt, az ehhez tartozó szigeten pedig kisebb közösség élt, amely halászattal, vadászattal tartotta fenn magát.
A két lábnyomon kívül is igen gazdag leletanyag maradt utánuk, használati tárgyak darabjai és egy kisebb épület maradványai is, amit azonban már nem lehetett rekonstruálni.
A Corvin téren találhatóhoz hasonló lábnyomok meglehetősen ritkák, az I. kerület azonban méltóképp emlékszik a terület ilyen módon megőrzött lakóiról.
(Borítókép: We Love Budapest)