szeptember 23., 10:37
Budapest ikonikus helyei – A Halászbástya
Budapest egyik legismertebb és leglátogatottabb nevezetessége a Halászbástya, de vajon ismerjük a történetét?
Budapest egyik legismertebb és leglátogatottabb nevezetessége a Halászbástya, de vajon ismerjük a történetét?
A Longtermhandstand galériában egy titkos kertbe és egy csodás villába is bepillantást nyerhetünk.
Kvízünkben 10 kérdést teszünk fel a jól ismert helyszínekről. Teszteld tudásodat!
A II. világháború alatt gyógyítottak itt, a háború után kutatták és gyártották a tífusz ellenszerét, majd újra kórház lett, meg bunker és raktár. Használták színházi előadásokra, 16 éve pedig múzeum.
Bár úgy tűnt, a Lánchíd rekonstrukciójával sok változáson esett át maga a tér is, teljes felújításáról most írtak alá szándéknyilatkozatot
Volt, aki egzotikus madárházhoz hasonlította Hatvany Lajos Bécsi kapu téri szalonjait, ahol az irodalmi és a művészeti élet színe-java megfordult.
Egy kuckónyi kávézó egy idő után arra vágyik, hogy nagyobb legyen. A régihez közel, szintén az I. kerületben nyitotta meg új helyét a Rojt és Bojt, és tényleg nagyobb, mint az idén 10 éves alapegység.
Napfényes fogások, csupa fény tér, színes ceruzák és dőzsölős brunchok – megnyitott a LuLu.
Egy felújítást követően Rajkai néven nyitott újra a hely, amit egykor Isolabellának hívtak. A hely múltja, melynek Cseh Tamás „csak” az egyik fontos fejezete, a Monarchia időszakába nyúlik vissza.
A Duna partja és a közeli Várnegyed egy turistáktól nyüzsgő környéket sejtet, de ha kalandozunk egy picit a Vízivárosban, megtalálhatjuk azokat a helyeket, ahol kevés az ember és csodás látvány fogad.
Döbrentei Gábor író és királyi tanácsos nevét viseli az I. kerületben egy tér és egy utca, és elmeséljük, hogy milyen tettekkel érdemelte ki, hogy névadó legyen.
Július 6-án Variationes – Változatok a sebészeti eszközök fejlődésére címmel új időszaki kiállítás nyílt az MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeumban.
Stay Brutal! metálantológia és Budapest Nagyregény. Cserna-Szabó András előbbinek ötletgazdája és szerkesztője, utóbbiba pedig az I. kerületről szóló fejezetet írja épp. Ezekről beszélgettünk vele.
Jelentős kerékpáros fejlesztést tervez idénre a BKK, amely három kerületet (I., II. és XIII.) érint majd. A közbeszerzést már kiírták, és ha eredményes lesz, a munkák nyáron elkezdődnek.
A palota régészeti feltárása során több mindent találtak: egy majdnem egészben megmaradt török kori rézkancsót, Mátyás király ezüstdénárját, valamint értékes kerámia- és üveganyagokat is.
A Fő utcában, a Clark Ádám térhez közel találjuk a Zërgë Coffeeshopot, ami olyan, mintha egy barátságos hangulatú nappaliba léptünk volna be, nem pedig egy kávézóba.
A város két legelegánsabb része, a Vár és a Gellérthegy között elterülő Naphegy kevés figyelmet kap nagytestvéreihez képest, érdemes azonban itt is jól körülnézni, hiszen csodás villákat láthatunk.
A Várnegyedben sétálgatni céltalanul a legjobb. Csak menjünk, amerre a lábunk visz, és előbb-utóbb biztos, hogy egy árnyas kis utcában vagy egy romantikus lépcsőn találjuk magunkat.
A volt Szovjetunió – orosz, grúz, ukrán vagy üzbég – gasztronómiai kínálatán átívelő ikonikus fogásokat most az egykori kapucinus kolostor Fő utca felé eső frontján tárják elénk Nyíri Szásáék.
A főváros egyik legmenőbb és leghangulatosabb belső kertjében nyitották meg hétvégén az UMO Gardent, ahol a változatos nemzetközi ízeket a füst köti össze.
Olyan budapesti városrészek történetének eredtünk a nyomába, melyek ugyanolyan tematika mentén kapták a környező utcáik, tereik nevét.
Budapest legkisebb pékségében, a Vitéz utcában nemcsak a kenyér, hanem minden péksütemény is kovásszal készül, és nemcsak a termékek kiválóak, de valódi értelmet nyer a „környék pékje” kifejezés.
Az autentikus közel-keleti ízek is egyre erősebben képviseltetik magukat a fővárosban. Az egyik legjobb példa az I. kerületben közel három éve nyílt libanoni NOOR Budapest.
A FELIX Kitchen & Barban 2021 végén megnyílt különleges AQVA termében mutatták be az étterem új executive chefjének, Katona Dánielnek a vadonatúj, tavaszváró menüsorát.