Ócsa 30 km-re fekszik a fővárostól, amely egy könnyen elérhető célpont, ha kiszakadnánk a hétköznapi teendőkből, ráadásul erre a legalkalmasabb az ott található Selyem-réti tanösvény.
Egy-egy kirándulás alkalmával sokat segíthet, ha tisztában vagyunk a felfestett jelzések jelentésével. 10 jelzést mutatunk nektek – kitaláljátok, mit jelölnek?
Esztergomban nemcsak a városnézés vonzó, hanem a természetjárás miatt is kedvelt úti cél. Ilyen például a környéken található Kis-Strázsa-hegyi tanösvény is, ami az egykori katonai gyakorlótérből avanzsált fokozottan védett természeti területté.
Rengeteg olyan hely van, ahová elmenekülhetünk a hőség elől: lombos fákkal teli erdők, patak menti szurdokvölgyek vagy épp barlangok. Mutatunk 7 helyet, amiért érdemes nyáron is túracipőt húzni.
A Népsziget a budapestiek egyik közkedvelt helyszíne, ha ejtőzésről, nyári hűsölésről van szó. 2024-től e célból már nemcsak a vasúti hídon keresztül érdemes megközelíteni ezt a részt, – ahol a Perem, a Kabin, Wasser és Szitakötő is található – hanem a a lakópark felől, a gyalogoshídon át, ahonnan mindössze 2 percre találjuk az Isola Budapestet.
A fahidak a legtöbb túrázó kedvét feldobják, már ha egy kirándulóhely útvonala megengedi, hogy pallókból emelt járaton haladjunk át. Általában a hidak alatt mocsaras, vizes talaj vagy kedves kis patak terül el, és ilyen a dél-börzsönyi Törökmező-körtúra is.
A Városliget ma is a fővárosiak és a turisták egyik kedvenc zöldterülete, ahol a téli szezonban Európa legszebb és egyben legnagyobb szabadtéri műjégpályája a nyári szezonban meseszép csónakázótóvá alakul.
A zöldterületek, így a városi erdők fontossága ma már vitathatatlan, és szerencsére Pesten is találhatók ilyen területek. Az egyik legjelentősebb közülük a Ferencváros és Kispest határán fekvő Kiserdő, amely régóta kikapcsolódási lehetőséget nyújt a helyieknek.