A Hachi új oldala: most a desszerteké a főszerep
A Hachi és a Hachi-Ko már megmutatta, hogyan lehet a japán gasztronómia ízeit és hangulatát közérthetően, mégis igényesen közel hozni a budapesti közönséghez. A csapat legújabb projektje, a Hachi Dezā ezt az irányt viszi tovább, ám ezúttal az édes oldal felől közelít. A név is beszédes: a japán dezā(to) szó ′desszert′-et jelent. A nyitó kínálat középpontjában a légiesen könnyű, remegős textúrájú japán fluffy palacsinta áll, ami már önmagában is látványos. A Hachi Dezā azonban nem állt meg ott, hogy egy mutatós, habos, magas palacsintát tegyen a tányérra: a tészta fejlesztése hosszú kísérletezés eredménye, hiszen fontos szempont volt, hogy az íz és az állag is emlékezetes maradjon, a végeredményben pedig ne a tojás íze domináljon.
A légies állag mögött komoly munka áll
A fluffy palacsinták tésztájának egyik titka a folyamatos keverés. Egyszerre körülbelül 10 adag tészta készül, amit a sütésig folyamatosan mozgásban tartanak, így minden palacsinta megőrzi a kívánt könnyedséget. Az adagokat frissen sütik, ez pedig kulcsfontosságú ahhoz, hogy a palacsinták ne essenek össze, és a belsejük is puha, levegős maradjon.
Egy palacsinta egy nagy fagyiskanálnyi tésztából készül, egy adagban pedig 2 darab érkezik. A látványos magasság és a rezgős textúra mellett az is lényeges volt, hogy a palacsinta ne váljon nehézzé vagy túlzottan édes desszertté. A különböző feltétek és krémek inkább kiegészítik a tésztát, miközben mindegyik összeállítás más stílusú. Az áruk egységesen 3480 forint, kivétel az egyszerű, tradicionális juharszirupos változat, ami 2880 forintba kerül.
Banán, mangó, bogyós gyümölcsök és miszovaj
A nyitó kínálatban 4-féle palacsinta kapott helyet. A banana split a klasszikus amerikai desszert világát idézi meg japán könnyedséggel: a két légies palacsintára karamellizált banán, Nutella és tonkababos étcsokoládé-sodó kerül. A desszert tetejére szórt csokigyöngyök roppanósságukkal ellensúlyozzák a puha tésztát és a selymes krémeket. A gyümölcsösebb palacsinták azoknak szólnak, akik inkább friss, nyárias ízekre vágynak. A mango coco blanc alapját lime-levéllel ízesített kókuszos sodó adja, amihez mangóragu és ropogós kókuszcsipsz társul. A mangó természetes édessége kerül előtérbe, így a végeredmény inkább üde és gyümölcsös, mint gejl. A mori no berry még összetettebb ízvilágot kínál. Az amazakéval (alkoholmentes japán rizsital) készült sodó mellé juzus feketeribizli-ragu és liofilizált gyümölcsök érkeznek.
A miso butter maple a kínálat legegyszerűbb, leginkább hagyományos ízvilágú darabja, de van benne egy kis csavar. A palacsintát miszovaj és juharszirup egészíti ki, a sós, umamis miszo pedig mélyebb, keletiesebb karaktert ad az ismerős édes-vajas párosnak.
Könnyen elvihető desszertek egy dobozban
A Hachi Dezā kínálatának másik fontos szereplője a dezā can, vagyis a pohárdesszertvonal. Ezeket úgy álmodták meg, hogy akár útközben is kényelmesen elfogyaszthatók legyenek, miközben ugyanúgy megjelennek bennük a különleges alapanyagok és a többféle textúrára épülő kombinációk (1880 forint). A fekete szezámos változat feketeszezám-ropogósból, feketeszeder-zseléből és kecskesajtos namelakából (rendkívül selymes krém) épül fel. A fekete szezám íze elsőre a csokoládéra emlékeztet, miközben enyhe mákos karakter is felfedezhető benne. Jól működik a gyümölcsök savasságával és a kecskesajt lágy, ugyanakkor karakteres ízével. A lychee berry friss, gyümölcsös irányba indul: görög joghurt, licsiragu, málnaragu és mandulás financier kerül egy pohárba. A joghurt enyhe savassága, a licsi virágos édessége és a málna élénk íze egyszerre teszi izgalmassá az összeállítást, a mandulás sütemény pedig tartalmas alapot ad neki.
A kínálatból a japán gyümölcsös sando sem maradhatott ki. A puha, héj nélküli tejkenyérből készült szendvics szezonális gyümölcsöket és tejszínes fehércsokoládé-ganache-t rejt. A látványos, színes édesség egyszerre idézi a japán éjjel-nappali kisboltok street foodos világát és a klasszikus cukrászati desszerteket, miközben könnyed alternatívát kínál. Az italválaszték is jóval túlmutat a hagyományos kávé-üdítő-pároson. A CAUSE specialty kávéi mellett vízikefír, kombucha és kókuszvíz is szerepel a kínálatban, de a japán és egyéb ázsiai ihletésű italok sem hiányoznak. Kérhetünk matcha lattét, ube lattét, chai lattét vagy frissítő juzu-szódát, a különlegesebb ízek kedvelői pedig epres cold foammal vagy sós juharszirupos cold foammal is feldobhatják az italukat.
Gyors, mégis különleges desszert a Bazilikánál
A Hachi Dezā egyik legnagyobb erőssége, hogy a desszertek mögött komoly szakmai munka és sok kísérletezés áll, az élmény mégsem válik túlzottan formálissá vagy bonyolulttá. A különleges japán alapanyagok és technológiák természetesen simulnak bele a könnyen szerethető, ismerős ízekbe, így a kínálat egyszerre lehet vonzó azoknak, akik új ízeket keresnek, és azoknak is, akik egyszerűen csak egy jó palacsintára vágynak. A hozzávalók és az elkészítés itt is a Hachi csapatától megszokott magas minőséget képviseli, az édességek mégsem válnak túlgondolttá: könnyed, izgalmas és gyors desszertélményt kínálnak a belváros szívében. Jelenleg a nap második felében nyitnak, délután 4 és este 9 között várják a vendégeket, ugyanis még zajlik a soft opening.
ELÉRHETŐSÉGEK
Hachi Dezā
Megjelent első bookazine-unk, ne maradj le róla!
Már 15 éve lélegzünk összhangban a fővárossal. Jubileumi kiadványunkban mindent megtalálsz, ami magazinunk és eddigi munkánk esszenciája. Gasztronómia, kultúra, városi legendák és Budapest arcai, interjúk, történetek és a legjobb helyek – úgy, ahogyan mi látjuk a fővárost.
Rendeld meg itt vagy keresd a nagyobb könyvesboltokban!
hirdetés
