Erwin Schrödinger osztrák fizikus gondolatkísérletét, amiben egy dobozba zárt macska példáján mutatja meg a mikrovilágban uralkodó törvények idegenszerűségét, már 6 éve idézi fel a bulinegyed egyik kedvenc helye, a Schrödinger Macskája Bar. A hosszú távú sikerhez persze a jó néven és a kifejezetten szépen öregedő, art deco hatású belső téren kívül még sok mindenre volt szükség.
Kellett hozzá például egy olyan lelkes és magabiztos tulajdonos, mint Schinágl Martin, aki mindig szívesen próbál ki újabb dolgokat,
és meglehetősen intuitív döntéseket hoz, ha változtatásokról van szó. Martin egyébként jelentős tapasztalattal nyitott saját helyet, korábban a Hard Rock Caféban, a Hildában és a Fekete Kutyában is megfordult, melynek nyitásáról mi is írtunk. A hely spirit barnak indult, de Martin mindig bátran vált, ha úgy érzi, hogy egy-egy koncepció már nem tartogat számára új kihívásokat.
Néhány éve még ginek és tonikok sorakoztak a polcokon, azonban ahogy a bartender-tulajdonos elmerült az ízek és a különleges italok birodalmában, szűk lett számára ez a keret, és elindult a koktélok irányába. Ahogy a koktélok előtérbe kerültek, a helyen is változtatni kellett: előre került a pultrész, a konyhában pedig az új italokhoz szükséges alapanyagok fermentálódnak és lepárlódnak – ettől olyan érzésünk lehet, mintha Schrödinger egy késői utódjának kísérleteit látnánk. Az újítókedv tehát alapjaiban határozza meg a helyet. Ha ide jövünk, érdemes Martinra és a személyzetre támaszkodni, akik – ha megismerik az ízlésünket – szívesen segítenek kiválasztani a kedvünkre való italt.


Az új profil
A Schrödinger Macskája mára nagyon laza és profi koktélbár lett, ahol Japán ízei és kultúrája állnak a középpontban. Martin nemcsak a távoli szigetország gasztronómiájába ásta bele magát, de jelenleg éppen a nyelvet tanulja, így eléggé kimaxolja a sajátos kultúra megismerésének lehetőségeit. Ez a szenvedély minimálmegjelenésű, nem túl díszes, az ázsiai ország jellegzetes alapanyagait is használó italokban ölt testet. Összesen 9 signature-koktélt (egységesen 4490 Ft) próbálhatunk ki az igazi klasszikusok mellett.

Az egyik legizgalmasabb ezek közül a sötét színű Kinoko. A rumalapú koktél egy különleges gombát jelentő japán szóról kapta a nevét, érezni is egy keveset a gombás-földes shiitake-ízjegyekből, amiket szépen megpezsegtet a háttérből egy kis savanykás balzsamecet, aztán jön egy kevéske puer teás lecsengés. A kevésbé bátraknak is nagyon be fog jönni a Samurai, ami a whiskey füstösségét egy kis Lapsang Souchong füstölt teával emeli ki, majd egy kis gyümölcsös pezsgéssel dobja fel házi almaszóda segítségével. A klasszikus italok közül pedig érdemes kipróbálni a ház saját Bloody Mary-változatát, egy kis szójaszósszal és csípősséggel.

A helyen egyébként nemcsak az italokba csempészték bele Japánt, hanem a szigetország hagyományos vendégszeretetét, a omotenasit is megidézik, melynek lényege a keresetlenség, a vendégek igényeit tiszteletben tartó, szinte észrevétlen szolgálat, ami segít abban, hogy otthon érezzük magunkat. A Schrödinger Macskájában ez a közvetlenség köszön vissza, nem titokzatos, hedonista speakeasy bár, hanem egy szuper kis műhely, ahol szakszerű segítséget kapunk ahhoz, hogy otthonosabban érezzük magunkat a koktélok világában. 6. születésnapjuk alkalmából április 12-én különleges meglepetésekkel is várnak, ám nemcsak ekkor érdemes benézni hozzájuk , hanem mindig, ha finom italok társaságában szeretnénk kikapcsolódni.
(Borítókép: Schrödinger Macskája)