május 9., 09:55
Amikor megszűnik a pesti ember sportja, a bliccelés – Az ülőkalauzok tündöklése és bukása
1958-tól egy évtizeden át megszokott látvány volt a budapesti buszokon és villamosokon a pult mögött ülő kalauz.
1958-tól egy évtizeden át megszokott látvány volt a budapesti buszokon és villamosokon a pult mögött ülő kalauz.
A beruházással 2,3 kilométernyi új villamosvágány épül, 6 megállót alakítanak ki, a Nyugati téren elbontják a felüljárót, felújítják az aluljárót.
Tudtátok? Magyarország majdnem utolsóként váltott jobb oldali közlekedésre az európai országok közül.
Az autóbuszok után következzenek a villamosok: azt vizsgáltuk meg, hogy a megállók száma alapján melyek a leghosszabb utat bejárók.
1887. november 28-án készült el a főváros első villamosvonala, amely a Nyugati pályaudvar és a Király utca között haladt. Képgalériával köszönjük meg a járművek több mint százéves munkáját.
Érdemes felkészülni a változásokra, mutatjuk is, hogyan alakul a tömegközlekedés a következő napokban.
Fotók sorával elevenítjük fel a VII. kerületből induló és a XIV. kerületben végződő Thököly út, vagyis Zugló főútjának elmúlt több mint 100 évét.
A hétvégi, csendesebb időszakban vagy napközben, a dugót elkerülve, egy szép útvonalon szinte minden közlekedési eszközről más arcát mutatja a város. Túraútvonalunk ezt a változatosságot mutatja meg.
A korábban bejelentett 20 helyett összesen 51 új CAF villamos érkezhet Budapestre, többek között olyan vonalakra is, ahol eddig nem volt alacsony padlós szolgáltatás.
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) meglepetése: február 14-én egész nap, korlátlanul utazhatunk a BudapestGO applikációban megvásárolható, 150 forintos jeggyel.
1922. december 27-én létrejött Budapest második, jelentőségét tekintve első vállalata, a Budapest Székesfővárosi Közlekedési Részvénytársaság, mely a fővárosi közösségi közlekedést foglalta egységbe.
Decemberben ismét ünnepi külsőt kapott a BKV egyik autóbusza Budapesten. A Mikulás-díszbe öltözött járművön már a közlekedés közben is az ünnepekre hangolódhatunk.
Költséghatékonysági okokból idén adventi villamos közlekedik az eddig megszokott fényvillamos helyett.
A fotóinkon megnézhetitek, ahogyan az 1960-ban forgalomba állt, UV3 típusú villamos motorkocsit és az 1939-ben készült EP villamos pótkocsit a múzeum leendő helyszínére szállították.
November 19-én indul útjára a 107-es busz, ami a BudaPart és a Keleti pályaudvar között jár majd. Így már három busz- és egy villamosjárat kapcsolja össze a BudaPartot a város többi részével.
Melyik volt az első villamosjárat, hol volt az első gyorsétterem, és melyik a legrégebbi közpark?
CAF villamosok eddig is jártak Budapest utcáin, elsősorban az 1-es és a 3-as járatok vonalán közlekednek. Ha megjönnek az új villamosok, más vonalakon is járni fognak.
Budapesten naponta mintegy 1,2 millió utas veszi igénybe a villamosokat, de kocsiszínben csak kevesen jártunk. Benéztünk a villamos alá és felmásztunk az áramszedőkhöz is a Kelenföld kocsiszínben.
A gyerekek szemén át nézve még az olyan egyszerű dolgok is csodálatosak, mint egy régi villamos, amiből az Autómentes Hétvégén nem volt hiány, hiszen a BKK felsorakoztatta a legkülönlegesebb járatait.
Rögös út vezetett a mostani, olajozott budapesti közösségi közlekedési gépezetig. 8 érdekességet hoztunk a múltból és a jelenből.
Fotósunk lencsevégre kapta a fényben úszó 2-es villamost, ráadásul a Parlament mellett, ami még ünnepibbé tette a látványt. Képgaléria.
December 1-jétől ismét városszerte elcsíphetjük az adventi időszak egyik legkedveltebb budapesti látványosságát, a Fényvillamost.
A BKK villamosai, a Combinók novemberben bajuszt „növesztenek”, hogy felhívják a figyelmet a Movember, vagyis a férfiegészség fontosságára.
A BKK még 2017-ben rendelt meg a spanyol gyártótól 26 darab új CAF villamost, amiből az első négy ma állt munkába, a többi pedig november és április között fog, fokozatosan.