A Pierrot lezser eleganciájával, barátságos légkörével és izgalmas ételeivel, italaival immár 40 éve színesíti a főváros gasztronómiai kínálatát. Budapest első magánéttermében jártunk.
A Budai Várnegyed az I. kerületnek központi helyszíne, 1987 óta az UNESCO világörökségi listáján szerepel. A negyed a turisták egyik kedvenc célpontja, területe három fő részre bontható: a Budavári Palota, a Szentgyörgy tér és a történelmi lakónegyed.
A The Thinking Traveller utazási iroda arra volt kíváncsi, hogy melyek Európa legnépszerűbb várai, kastélyai. Ennek megállapításához több millió posztot elemeztek az Instagram felületén.
Budapest máig számos építészeti emléket őriz a századforduló fénykorából, ahol fényűző kávézók és bohém éttermek várnak ma is minket a századforduló pompájával és a modern kényelem luxusával.
A budai Várnegyed északi oldalán érdemes kalandozni, mert itt bájos, girbegurba utcák, színes barokk házak és megannyi történet fogad minket, ráadásul itt turistaforgataggal sem fogunk találkozni.
Erzsébet királynénak egykor alpesi sziklakerttel kedveskedtek, a Mátyás-kút alatt a Habsburgok családi kriptája van, és azt is megtudtuk a Budai Vársétákon, hogy mit ábrázol a Hollós kapu.
Megnéztük, milyen lett az újjáépített Szent István-terem, ami egykor nemcsak Ferenc József elismerését, de a párizsi világkiállítás zsűrijének nagydíját is elnyerte.
Tavaly március óta szemlélhetjük az újjáépített palota gyönyörű homlokzatát a Hunyadi udvarban, de mostanáig várni kellett, hogy belülről is megnézhessük.
Egy éve zajlik a századforduló legjelentősebb reprezentatív termének felújítása a Budavári Palotában, aminek eredményét a tervek szerint augusztus 20-tól tekintheti meg a nagyközönség.