május 29., 13:58
5 kirándulóhely, ahol fából ácsolt hidakon kalandozhatunk a természetben
Egy túrát kimondottan feldobnak a fahidak, van olyan természetkedvelő, aki kimondottan ezeket az útvonalakat keresi. Összeszedtünk párat.
Egy túrát kimondottan feldobnak a fahidak, van olyan természetkedvelő, aki kimondottan ezeket az útvonalakat keresi. Összeszedtünk párat.
Ezúttal Chuck Norris gúzsba kötött miniatűr mása került ki Kolodko Mihály kezéből.
A Műszaki és Közlekedési Múzeum új kötete az építés ötletének megszületésétől napjainkig meséli el az oroszlános Lánchíd történetét.
A II. világháború vége felé közeledve a visszavonuló német csapatok az összes Duna-hidat felrobbantották. Tíz éven keresztül szinte egyetlen híd pótolta a hiányukat: a Kossuth híd.
Szinte mindennap átkelünk valamelyik budapesti Duna-hídon, de vajon mennyire ismerjük történetüket vagy technikai paramétereiket? Új, 10 kérdésből álló kvízünkben most ezt tesztelhetitek.
A munkálatok alatt Széchenyi István egyszer beleesett a Dunába, de épségben partra tudott úszni. Budapest egyik legikonikusabb építményének emlékei.
Másfél hónappal a határidő előtt elkészült a felújított Lánchíd, augusztus 4-én, pénteken várnak mindenkit az átadóra.
Országosan többen támogatják azt, hogy „autómentes” maradjon a Lánchíd, Budapesten pedig szoros eredmény született.
„A Duna jön, a Duna mindig jön” – mondja Pelikán József A tanúban. Meg van úgy, hogy apad, ilyenkor különleges dolgok bukkannak a felszínre. Vajon mi minden lehet a Duna budapesti szakaszának mélyén?
A Lánchíd pesti hídfőjénél lévő teret hívták Ferenc József térnek (1867–1946), Roosevelt térnek (1946–2011), 2011 óta pedig Széchenyi István tér a neve. Széchenyi fontos szerepet játszott mind a Lánchíd, mind a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) létrehozatalában.
Továbbra is az eredeti tervek szerint halad a Lánchíd felújítása: a szakemberek már festik az átkelő járdáira a következő hónapokban visszakerülő korlátokat és műemléki elemeket.
Újabb kvízt állítottunk össze, melynek segítségével kideríthetitek, mennyire vagytok járatosak a fővárosi hidakkal kapcsolatban.
Már szabad az út a Lánchídon a BKK járataival, a taxival, a kerékpárral, a motorkerékpárral és a segédmotoros kerékpárral közlekedők előtt.
Négy éves tervezési munka zárult le, a Dél-Budát, Dél-Pestet és Észak-Csepelt összekötő új Duna-híd, vagyis a Galvani híd megkapta az építési engedélyt.
A fővárosban és környékén számos kisebb-nagyobb híd található. Összeszedtük a kedvenceinket, a Dunán hosszan átívelőtől a pár lépéssel átsétálhatóig.
Gábor Zoltán fotós drónnal készített varázslatos képeket a ködbe burkolózó Megyeri hídról.
Több mint egy év után ma megszépülve tértek vissza az eredeti helyükre a Lánchíd budai hídfőjét díszítő kőoroszlánok. Eközben zökkenőmentesen zajlik az átkelő felújítása is.
A Kelet- és Nyugat-Európa közötti az egyik legfontosabb vasúti kapcsolat Dél-Budapesten át vezet, ennek pedig a most átadott, megújult déli összekötő vasúti Duna-híd fontos része.
Megkapta az építési engedélyt a Dunabogdány és Kisoroszi közötti kerékpáros Duna-ág-híd, ami az EuroVelo 6 bringaút Szentendrei-szigetre tervezett szakaszának lesz a része.
A Rákóczi híd kárminpiros pilonjait már messziről kiszúrjuk, ami pedig a nevét illeti, lehetett volna Mátyás király híd, Szent László híd és a Béke hídja is.
A Lánchíd felújításának munkafolyamata egy újabb szakaszhoz érkezett: elkészült az első felújított láncszakasz, amelyen már látszik a híd megújult színe.
Teljesen lezárták a Lánchidat, a másfél évig tartó felújítás alatt átkelőhajók közlekednek az Akadémia és a Jégverem utcai kikötők között.
16 kilométeres szakaszon, a Szentendrei-szigeten keresztül kötné össze a váci Duna-híd az M2-est és a 11-es utat.
Az új híd az ingázók életét megkönnyítő Déli körvasút fontos eleme.
A 60-as években a szerkezeti tervekben szerepelt a híd, míg 2000-ben tanulmányterv készült róla, most újravizsgálják a megvalósíthatóságát.