június 14., 09:58
Így szabadult ki a női test a ruhák börtönéből – A Dresszkód: art deco kiállításon jártunk
A Ráth György-villa új kiállítása a női divat drasztikus változásának időszakát mutatja be, mikor múlttá lett a fűző és a hosszú szoknya.
A Ráth György-villa új kiállítása a női divat drasztikus változásának időszakát mutatja be, mikor múlttá lett a fűző és a hosszú szoknya.
Női iparművészek és népművészek munkáján keresztül mutatkozik be a XX. század elejének két fontos stílusa, a szecesszió és az art deco.
Újszínház, Kelenföldi Erőmű, Madách-házak – ezek a legismertebb budapesti art deco épületek. Ha letérünk a főutakról és elindulunk a cikcakk stílus felfedezésére, csupa izgalmas házat találhatunk.
Stílusok szerint mutatunk olyan rendhagyó helyeket Budapesten, amelyek garantáltan egyedivé teszik az eljegyzési vagy esküvői fotóitokat.
Ezek az igényes iparművészeti tárgyak egyetlen család történetén keresztül mesélnek a 20. század magyar történelméről és egy nagyon izgalmas művészeti korszakról, az art decóról és a modernizmusról.
Az Asterisk, The live in Galleryben a mindennapi rohanásból kikapcsolva, gyönyörű környezetben, csodás műtárgyak között, finom falatok társaságában csodálkozhatunk rá az élet apró örömeire.
Csodás kiadványban nézegethetjük a magyar art deco színpompás, egzotikus és mámorító plakátjait.
Az Art deco Budapest című kiállítást kísérő minitárlat három magyar grafikus, illusztrátor és festő az 1920–30-as évek Párizsának éjszakai életét megörökítő rajzaiból mutat be izgalmas válogatást.
Április 12. és augusztus 28. között látható a Magyar Nemzeti Galériában az Art deco Budapest – Plakátok, tárgyak, terek (1925–1938) című kiállítás, ami a magyar art deco történetét dolgozza fel.
Bástyaszerű tornyaival az elektromosság erődítménye is lehetne a Honvéd utcai bérház, ami a 30-as években az egyik legkorszerűbb épület volt Budapesten.