1/8
Naplás-tó
Ki sem kell mozdulni Budapestről, hisz ez a hangulatos tavacska meg a nemrég felépült, mellette álló kilátó és a körülötte húzódó természetvédelmi terület a XVI. kerületben van. Közösségi közlekedési eszközökkel simán és kényelmesen elérhető, például az Örs vezér teréről. Egy könnyű kis séta a tó körül meg a környékén teljesen jól megalapozza 2023-at, pláne hogy így aktívan kezdjük az új évet, és ahogy a mondás is tartja: ahogy és amit csinálunk január 1-jén, az meghatározza a teljes évünket is. Vagyis ha aktívak vagyunk az első napon, azok leszünk egész évben is.
3/8
Kamaraerd
Egy másik helyszín, ha maradunk Budapesten belül, a XI. kerületben található hangulatos Kamaraerdő. Ide 41-es villamossal tudunk eljutni, és mindössze 4 km-es, könnyű séta az erdőben, a tanösvényen. Akár még babakocsival is könnyedén teljesíthető a táv, amit egyébként feljebb is tornászhatunk, ha kevesellnénk azt a 4 km-t. Már csak azért is ajánlatos itt tenni egy könnyű, év eleji sétát, mert a Kamaraerdő tipikusan az a célpont, amit mindig tervez az ember, hisz a városban van, de épp ezért sosem megy el, mert ha felkerekedik, akkor vagy közelebbi sétahelyszínt választ Budapesten belül (például a Margitszigetet, a Gellért-hegyet), vagy inkább kimozdul a városból.
6/8
Jági
A Pilisszentiván határából induló túra egy átbulizott éjszaka után kiváló regeneráló eszköz, ráadásul nem is hosszú, bő 4 km. Ennek ellenére az egy négyzetméterre eső izgalmak száma meg egész nagy. Úgy szólván van itt minden: csodálatos panoráma, kedves kis tavacska, sziklák, vadregényesség, mélység fölött átívelő fahíd és a természet alkotta, cserjékből-bokrokból álló, hosszan elnyúló „alagút”. A Duna–Ipoly Nemzeti Park területén található tanösvény nemcsak az évkezdésre tökéletes, hanem arra is, hogy az ember beleszeressen a kirándulásba, ha netán egyébként nem egy nagy természetjáró.
7/8
Keresztúri
A XVII. kerületben, a repülőtérhez közel található a főváros egyik legszebb és legnagyobb erdeje. Őshonos tölgyek, akácfák és az amerikai kontinensrőll származó ostorfák alkotják. Több mint kellemes séta az erdő fái között andalogni, közben olvasgathatjuk a tanösvény tábláit, melyek a hely történetéről, valamint az ott élő állatokról és növényekről mesélnek. Bónuszként belefuthatunk az egykori háborús megfigyelőállások és harci árkok maradványaiba, amiket a második világháború során alakítottak ki a főváros védelme érdekében.