A Tompa17 könyves kávézó nemcsak a finom kávé és a könyvek miatt érdekes, de a fagyi is remek. Sőt, úgy éreztük magunkat, mint egy otthonos nappaliban.
A luxusipar egyrészt próbál nagyon transzparens lenni, ugyanakkor vannak olyan helyszínek, amelyek kevesebb figyelmet kapnak, így a földi halandó számára könnyen a látómezőn kívülre kerülnek.
2500 forintért válthatjuk ki egy évre a virtuális olvasójegyet, amivel hozzáférhetünk a Magyar Tudományos Akadémia könyveihez, folyóirataihoz, cikkeihez ide kattintva.
A Wenckheim-palotában ma a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtára működik, de a 19. században még hatalmas bálok és lakomák zajlottak a neobarokk épület falai között.
Mindannyiunkkal előfordult már, hogy csúszással vittük vissza a kölcsönzött könyvet a Szabó Ervin Könyvtárba, az azonban mégis elég extrémnek tekinthető, amikor 43 évvel később kerül vissza egy kötet.
Megnéztük az Esterházy Péter és Gitta Könyvtárat, ahol a kortárs magyar irodalom színe-java mellett teológiai művek, művészettörténeti albumok, sőt még matematikai kötetek is vannak.
A Teréz körút 2–4. szám alatt augusztusban nyílik meg a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár új egysége. A Szenes Design Stúdió tervei alapján egy modern, közösségi funkciókkal megspékelt könyvtár épül.
Izgalmas gyűjtést készített a Szabó Ervin Könyvtár angol nyelvű Facebook-oldala: 10 filmet válogatott össze a 70-es évektől kezdve, amelyeket a patinás épület falai között forgattak.