szeptember 30., 15:26
10 különleges kép az I. kerület elmúlt 100 évéből
Talán egy városrész sem követte olyan dinamikusan a társadalmi és a politikai változásokat, mint a Vár és környéke.
Talán egy városrész sem követte olyan dinamikusan a társadalmi és a politikai változásokat, mint a Vár és környéke.
A fröccsnek Magyarországon kultúrája van, semmi sem frissít úgy a melegben, mint ez az ital.
A Fortepan tekintélyes képanyagából gyűjtöttünk össze egy nagyobb adagot, melyek megmutatják a Nagykörút és az Andrássy út találkozásánál fekvő, nyolcszög alakú tér változásait.
A 18. század óta nyalunk. Persze először csak a kiváltságosoknak jutott fagyi, jóval később lett a gyerekek kedvence.
A múlt század forró napjai kacsintanak vissza ránk.
1913. június 16-án nyílt meg Pest első gyógyfürdője, a Széchenyi. Azóta is ugyanolyan lelkesen sakkozunk, pancsolunk és gyógyulunk a vizében.
A magyar sport napját 2000 óta ünnepeljük, mert 1875. május 6-án a Magyar Athletikai Club megrendezte a kontinens első szabadtéri sportversenyét.
Fotók segítségével mutatjuk meg, hogyan, milyen stációkon keresztül alakult ki az V. és a IX. kerület határán, a Duna partján lévő tér mai arculata.
Falikutak, vadszőlő, ecetfa, nyáron is hideg levegő a boka körül – megannyi életről mesélnek Budapest gangjai, belső udvarai a Fortepan képein.
A Római-part már a XIX. században is a budai vízi sport és úgy általában a vízi élet felkapott központja volt. Sok-sok fotón keresztül követjük nyomon a változását.
Fortepan-képgalériával készülünk a hamarosan teljes gőzzel berobbanó motoros szezonra.
Legyen szó aranyos házi cicusokról, a macskakiállítás szépségeiről vagy éppen metrón utazó cicákról, a Fortepan bővelkedik a jobbnál jobb képekben.
A Fortepan segítségével visszautaztunk az időben, és egészen az 1900-as évek elejétől az 1970-es évek végéig összegyűjtöttük kedvenc kutyás fotóinkat.
Bűnös Budapest ′70 címmel közel 1000 új fénykép került fel a Fortepanra, melyek bűnügyi helyszíneket mutatnak a 70-es évek eleji fővárosból. Ezek közül válogattunk.
Kereki Sándor az utcát fotózta már a streetfotózás kifejezés megszületése előtt is. Életmű-kiállítása február 4-ig látható a Capa Központban.
Szatócsbolt, hentes, fűszeres, és áruház – így vásároltunk Budapesten a múlt században.
Fortepanos képgalériánkban régi idők karácsonyi képei bizonyítják, hogy az ünnep mindig óriási esemény volt a legkisebbek életében.
Konfetti, pezsgő, Rádiókabaré – így búcsúztattuk az évet az elmúlt 100 évben!
A téli szürkeségben a városkép uralkodó elemei a színes, fényes kirakatok, amelyekbe karácsony előtt szívesen belefeledkezünk. Fotógalériánkból látszik, hogy nem volt ez másképp régen sem.
Átböngésztük a Fortepan archívumát, és megnéztük, hogyan űztük régen a téli sportokat, miközben a ragyogó napsütésben egy kis havazás után vágyakozunk.
Közeledik az ajándékozás ideje, mutatunk 5 olvasmányt, amit érdemes egy könyvmoly karácsonyfája alá tenni; de akár magunkat is megajándékozhatjuk.
Nem kell messzire mennünk, hogy megtudjuk, honnan indult a magyar sísport, csak a Normafáig, ahol egykor nemcsak szánkózni vagy sífutni lehetett, de síugró sánc is a bátrabbak rendelkezésére állt.
1887. november 28-án készült el a főváros első villamosvonala, amely a Nyugati pályaudvar és a Király utca között haladt. Képgalériával köszönjük meg a járművek több mint százéves munkáját.
Budapest 150. születésnapjára különleges technikával, több száz régi fényképből készített filmet az Animatiqua stúdió.
Az óra delet üt, az ebéd elejét jelző gong megszólal, fogjuk meg most képzeletben a kicsit vizes műanyag tálcánkat, és álljunk be a nosztalgia kantinja előtti sorba.