1/13
Anna-rét
Az Anna-rét a Budai-hegység egyik legkedveltebb kiránduló helye a Normafa és a János-hegyi libegő felső állomása között helyezkedik el, körülbelül 500 méterre a Normafától. Tavasszal és nyáron a hely tökéletes piknikbázissá változik, a túrázókon kívül ugyanis biztosan nem botlunk majd bele senkibe. De hogy az uzsonna ne csak a borról és egy pokrócról szóljon, érdemes megnézni az itt található Szarvas-kutat, amelyből állítólag Mátyás király vadasparkjának szarvasai ittak egykor. Ha pedig ez nem lenne elég, akkor érdemes ellátogatni a Szent Anna kápolnához is, amely a keresztény és az iszlám hagyományok szerint Szűz Mária édesanyjának állít emléket.
2/13
Margit-sziget
A Margit-szigetet valószínűleg senkinek nem kell bemutatni, ahogy azt sem kell elmagyarázni, hogy miért az egyik legjobb piknikező hely a városban. Tavasszal a sziget minden négyzetméterére beköltöznek az emberek, szóval ha egy kis nyugalomra vágyunk akkor érdemes a Nagyrét helyett valami vadregényesebb részt választani. Itt amúgy rengeteg szuper lehetőség van: ehetünk például lángost, beszerezhetünk hamburgert, pizzát, frissen csapolt sört, tehát nem is feltétlenül kell nagy kosárral készülni.
4/13
Nemzeti Múzeum
A Nemzeti Múzeum lépcsőjénél, illetve a mellette található füves résznél még megálmodni sem lehetne jobb helyet egy kiadós piknikre: a kert gyakorlatilag a város közepén található, remek a közlekedés, a közelben rengeteg üzlet van, ahol vehetünk kiegészítőket. Ami hátrány, hogy általában viszonylag sokan vannak (a helyi bölcsészek nem hivatalos szabadidőközpontja ez), és a városi forgalom alapzaja is behallatszik. Cserébe viszont hallgathatunk gitárszólókat, belefülelhetünk világmegváltó beszélgetésekbe, és ha nagyon sokat járunk ki ide, akkor talán az élet értelmére is előbb-utóbb fény derül.
5/13
Károlyi-kert
Nem messze a Múzeum kertjétől közel van egyáltalán nem titkos, de imádnivaló helyszín amely szintén tökéletes a piknikezéshez: vannak padok, hinta, kutyafuttató és félrevonulási lehetőség. Érdekessége egyébként, hogy ez a város legrégebbi kertje, amely egykor a Károlyi család tulajdonában állt. A piknik végén pedig átmehetünk bárhová, innen minden nagyon közel van.
6/13
Kopaszi gát
A Rákóczi híd lábánál elterülő tíz hektáros zöld területen kisebb éttermek, kávézók, teraszok és játszóházak is helyet kaptak a vízparti környezetben. Tavasztól őszig biztos tipp a kikapcsolódásra, ami még a lokálpatrióta pestieknek is kötelező. Egy negatívum szerepel csak a palettán, még pedig az, hogy sajnos nem lehet kutyát bevinni.
8/13
Normafa
A Normafában az a legjobb, hogy télen is, és nyáron is kiváló úticél; csend van, nyugalom és már a feljutás is kalandot jelent a belvárosból érkezőknek. A Budai-hegység leglátogatottabb pontját egyébként rengeteg hangulatos túraútvonal hálózza be, amelyek alkalmassá teszik sétákra és piknikezésre egyaránt. Érdemes azért átgondolni, hogy miből, mennyit pakolunk a kosárkánkba, mert az edzetlen lábaknak néhol fárasztó is lehet a terep. A piknik során egyébként szerintünk érdemes kerülni a romlandó, maszatolós, ragadós, szaftos ételeket, ellenben jó választás a sós falatok közül a fasírt, pizzagolyók, vagy a sós muffin.
9/13
Erzsébet tér
A város közepének egyik legnépszerűbb piknikezőhelye az Erzsébet tér. Valójában itt nem klasszikus kirándulós-kosaras piknikre kell gondolni, inkább arról van szó, hogy az ember vesz a boltban két üveg bort meg pár zacskó chipset, és leül a fűre. Ami itt szuper, hogy mindig találkozhatunk ismerősökkel, nézhetjük a deszkásokat, és ha elfogy a muníció, akkor a szélrózsa minden irányában, 20 méteren belül bárhol utána tölthetünk. Akit zavar a tömeg és a pénzkéregetés, az viszont semmiképp ne ide jöjjön. Itt bármi megtörténhet.
10/13
Szabadság tér
Kétségtelen, hogy a Szabadság tér Budapest egyik legszebb tere. Jellegét az egykor Hild József tervei alapján itt épült Újépület határozta meg, amit a köznyelv csak a magyar Bastille-ként emlegetett. A Szabadság tér az Erzsébet tér egyik szofisztikáltabb változata hipszterek és gördeszkások nélkül, így itt simán előkerülhet a pokróc, a bor és a szendvics, de talán a legjobb, hogy nem kell amiatt aggódni, hogy valaki egy kevéske aprót kér borra.
11/13
Füvészkert
A Pál utcai fiúkból jól ismert Füvészkert az ország első botanikus kertje, amely az ELTE különleges oktatási egysége; feladata a védett növényfajok megőrzése, gondozása. Jellegzetessége, hogy az üvegházakban rovaremésztő növények, páfrányok is vannak, amellett, hogy a kertben mintegy 8000 fajta növény található. Piknikezésre, első randira és tavaszi sétákra tökéletesen alkalmas; akit pedig részletesebben érdekelnek a növények, az idegenvezetést is kérhet. Szemetelni és bármire rálépni viszont tilos, és büntetés is jár érte. A Nagy testvér mindent lát. Amúgy ez a piknikre általában is igaz: figyeljünk arra, hogy ne műanyag evőeszközöket vigyünk magunkkal, mert ezeknek a bomlási ideje 500-1 000 000 évre tehető attól függően, hogy miről van szó.
12/13
Filozófusok kertje
A Filozófusok kertje tipikusan az a spot, amit sokáig senki nem ismert, aztán felkapták, most meg már mindenki odajár. De ez érthető. A hely neve az ott található filozófusokat ábrázoló szoborcsoportra utal, amely Wagner Nándor művész munkája. Az alkotáson az “Egymás jobb megértéséért” felirat található. A szobor melletti nagy füves rész viszont piknikezésre a legalkalmasabb. Aki időben érkezik, az megkaparinthatja az egyetlen padot, ami egy beton magaslatra épült, innen pedig inspiráló kilátás is nyílik az egész városra. Kötelező.