1/12
Kőleves Barkas – a stílusos
A Kazinczy utcai Kőleves kertbe akár nap közben ebédmenüért is érdemes bemenni, de Valentin-napra sem kell megelégedni egy olyan elcsépelt programmal, mint mondjuk egy éttermi asztalnál elfogyasztott vacsora. A Kőleves egy igazi kuriózumnak számító helyszínnel is rendelkezik: ez nem más, mint egy utcán parkoló Barkas, amelyet bárki lefoglalhat privát célokra, ahol aztán kedvére iszogathat, illetve ehet mondjuk egy vargányás puliszkát zöldségekkel (2250 Ft) vagy egy wokban pirított kacsamellet kesudióval, zöldséggel (2980 Ft). Fontos tudni, hogy az ételeket a pultnál kell kérni, mert pincér nem jön, és érdemes előre lefoglalni a helyet.
3/12
Csendes – a biztos
Ha biztosra akarunk menni, akkor irány a Csendes. A hely romantikában, hangulatvilágításban és stílusban egyaránt erős, emellett pedig kávézhatunk, borozhatunk, melegszendvicsezhetünk amennyit csak szeretnénk. Érdemes viszont megpróbálni asztalt foglalni, mert az esti órákban néha nehéz szabad székeket találni. A helynek van egyébként egy kicsit eldugottabb hátsó része, biztonságos távolságra az ELTE-ről átjáró egyetemisták zajától. Az iszogatás után javaslunk egy sétát a Károlyi-kertben.
6/12
Metró – az urbánus
A budapesti metróra egészen máshogy is lehet gondolni, mint ahogyan azt eddig tettük, ugyanis tökéletes randihelyszín lehet, ha az ember nem egy étteremben vagy bárban akar üldögélni. A romantikus utazás több szempontból is ideális: a nyilvános helyen még első randi esetében sem feszengünk, mindig történik valami, amiről lehet beszélni, és bárhol le lehet szállni. Szerintünk a legalkalmasabb a 3-as vonal, mert ugye az a leghosszabb, de kétségtelen, hogy a 4-es metró a legszebb, a kisföldalatti pedig a legstílusosabb. A túrához kiegészítőként vehetünk mondjuk pékárut vagy egy kávét.
7/12
Gül baba türbéje – a rejtélyes
A harcos muszlim szerzetes, „a rózsák atyja” emlékére állított síremlék, vagyis Gül baba türbéje remek rejtekhely Valentin-napra. Hogy miért? Mert remek kilátás nyílik innen a városra (és végre nem a várból), vannak vadregényes lépcsők, és mert errefelé nem igazán járkál senki, maximum, ha itt lakik. Ide nyugodtan fel lehet hozni egy üveg bort vagy termoszban bármilyen meleg italt, de a pizzafutár is viszonylag gyorsan felér (ezt tapasztalatból tudjuk).
8/12
Füvészkert – a nőies
A nyolcadik kerület sűrűjében rejtőzik az ELTE Botanikus kertje, amelyet csak Füvészkertként szokás emlegetni. Az ország első botanikus kertjének eredeti feladata a védett növényfajok megőrzése, gondozása, de Valentin-napi helyszínnek is megállja a helyét. Itt a padokon ücsörgést, sétálgatást ajánljuk. Természetesen ide is hozhatunk be ételt, italt, de arra figyelni kell, hogy szemetelni szigorúan tilos.
12/12
Japánkert – a szenvedélyes
Tavaly ősszel adták át a Margitszigeten a szó szerint felvirágoztatott, eredetileg a ’70-es években kialakított Japánkertet. A 10 500 négyzetméteres területen megmaradtak a régen telepített vezérnövények, de sok új, különleges fajjal is gazdagodott az állomány. Itt akár egy fél napot is el lehet tölteni sétálgatással, borozással vagy evéssel, érdemes viszont korán érkezni, mert a szerelmesek ünnepének apropóján biztosan elárasztják majd a párok a Margitszigetet.