Őrsi Gergely szeretné elkerülni, hogy a Margit híd budai hídfője és a Széna tér közötti Margit-negyed legyen az új budapesti bulinegyed, ezért április 17-én olyan javaslatot visz a képviselő-testület elé, ami 23 óráig korlátozná a területen működő vendéglátóipari egységek nyitvatartási idejét.

Amint arról már sokszor írtunk, a 2020-ban elindított Margit-negyed program egy olyan városrehabilitációs projekt, amely közösségi, kulturális tevékenységet végző civil szervezetek bevonásával kívánja meghatározni a környék 21. századi arculatát. Mi is régóta figyeljük és szeretjük a Margit-negyedet, ahol folyamatosan nyílnak új helyek, számos jobbnál jobb étterem, pizzázó és kávézó vár itt, a gyerekek egy mesebeli barkácsműhelyben tanulhatják meg a fúrás-faragás alapjait, pár napja pedig egy négynapost fesztivált is bejelentettek.

Bulik helyett kultúra

A II. kerület 444-nek nyilatkozó polgármestere szeretné, ha a régóta kiadatlanul álló önkormányzati üzlethelyiségek kedvezményes bérbeadása révén kialakított új kulturális szórakoztatónegyed döntően kulturális profilú maradna. Őrsi Gergely emiatt olyan előterjesztést visz a testület elé április 17-én, ami a Margit-negyed szórakozóhelyein este 11 órai kötelező zárórára tesz javaslatot.

Jelenleg nincs érvényben a nyitvatartásra vonatkozó korlátozás, és bár az itt végigolvasható dokumentum hagyna lehetőséget arra, hogy egyes egységek tovább is nyitva maradjanak, de ezt számos szigorú feltételhez kötnék.

Kisiparosok és kiskereskedők kerestetnek

A 444 cikkéből kiderül, hogy a 35 eddig gazdára talált hely közül mindössze négynek van alkoholárusítási engedélye, és a polgármester igyekezne megőrizni ezeket az arányokat. „Kocsmából pont elég van mostanra” – mondta a lapnak Őrsi Gergely, aki a kulturális intézmények mellett további kisiparosokat és kiskereskedőket látna szívesen a Margit-negyedben.

(Borítókép: Major Kata – We Love Budapest)

Címkék