A Margit-negyedet már régóta figyeljük és szeretjük, folyamatosan nyílnak itt új helyek, és egyre vibrálóbb, vonzóbb a környék mindenki számára, a legfiatalabbaktól az idősekig. A 2020-ban elindított Margit-negyed program olyan városrehabilitációs program, amely közösségi, kulturális tevékenységet végző civil szervezetek bevonásával kívánja meghatározni a környék 21. századi arculatát. Az elgondolás fél évtized alatt valósággá vált, a bérlők visszatértek, a kirakatok és a portálok kiszínesedtek, rengeteg kiváló kezdeményezésből valósult meg egy-egy kedvelt közösségi helyszín, és számos új szolgáltatás teszi kényelmesebbé a környékbeliek életét. A negyed a főváros kulturális térképét is átszínezte: kiállítóterek, független társulatok és civilszervezetek találtak otthonra, itt nyílt meg a kerület első helytörténeti gyűjteménye is, a Helyóvó.

A virágba boruló Margit-negyed
Május közepén a környék virágzásának örülhetünk: négy teljes napon át krúzolhatunk a negyed utcáin, ellátogathatunk az errefelé működő színházakba, ahol a legkülönfélébb előadásokat nézhetjük meg, nyitva állnak majd a galériák is, de lesznek komoly- és könnyűzenei koncertek, irodalmi programok, illetve dizájner- és helytörténeti séták is. Ezenkívül lépcsőházak bejárására is lesz lehetőség, de az érdeklődők premier előtti filmbemutatóra is elnézhetnek, új kezdeményezésként pedig közösségi könyvturkálóval készülnek az olvasás szerelmeseinek a Fény utcai piacon, a Libertine szervezésében.
A nyitóprogram a Női Váltó Fesztivál lesz a Marczibányi Téri Művelődési Központban, melynek központi témája idén a Közösség ereje.
A részletes programról itt tájékozódhatunk.

(Borítókép: Téglás Zoltán)