December 20-ig lesz a Deák téren a világ első életnagyságú, kötöttpályás LEGO villamosa. Az 1,8 millió LEGO kockából álló járművet Dóczy Balázs tervezte (vele készült interjúnkat itt tudjátok elolvasni), és 90 ember építette két hónapon át, 6800 óra alatt.
A Lánchíd oroszlánjának LEGO-változata után most egy ikonikus budapesti tömegközlekedési eszközt, a villamost építették meg legóból. A világ első, kötött pályán közlekedő LEGO járművét mi is megnéztük ma a ferencvárosi kocsiszínnél, ahonnan az életnagyságú villamos ki is gördült a Deák Ferenc térre.
„A villamos azért is különleges, mert LEGO kockákból ekkora építmény még nem készült a világon, ami mozog is. Azokhoz az életnagyságú LEGO járművekhez, amiket eddig ismerünk, rugalmas LEGO Technic elemeket használtak. Ez a villamos viszont csak klasszikus LEGO kockákból épült, ami különösen a mozgatásnál jelent kihívást” – mondta el Dóczy Balázs, aki a lánchídi LEGO oroszlán mellett a Hősök tere, a Szent István-bazilika és a Zeneakadémia makettjeit is készítette.
Budapesten 1887 novemberének végén indult a villamosközlekedés, ennek évfordulójára készítették el a LEGO Vilit, amit a 120 éves ferencvárosi kocsiszín csarnokában lepleztek le. A LEGO villamos nemcsak Budapest első LEGO járműve, de
a világ első életnagyságú, LEGÓBÓL KÉSZÜLT kötöttpályás járműve is.
A kocsiszínből két Muki villamos vontatta el a Deák Ferenc térre a LEGO villamost, ahol mától egy hónapig, december 20-ig megnézheti bárki, aki egy picit is rajong a LEGO-ért vagy a villamosokért, meg persze az is, akit érdekel, hogy néz ki közelről egy ilyen jármű. Bár erre a villamosra nem lehet felszállni, de az alsó részén található alaplapokon mindenki elhelyezheti a saját LEGO kockáját. A városi közlekedés legkreatívabb járműve a BKV, a BKK, a Budapest Brand és a LEGO csapatának összefogásában készült el.