Novák Zoltán 30 éve dolgozik a vendéglátásban, eleinte szakácsként, később cateringcége lett. Egy rendszeres megrendelő miatt keresett új üzemi konyhát a vállalkozásának, mikor megtalálta a Hűvösvölgyi úton lévő egykori Pannónia Filmstúdió bisztróját, ami épp gazdát keresett. Bár eredetileg csak üzemi konyhát kerestek, úgy döntött, a bisztrót is tudja üzemeltetni. Mire elkészültek a takarítással, és beköltöztek, kitört a Covid, úgyhogy pár hónapra parkolópályára került az új projekt.
A Studio Bistro azonban később szépen beindult, bár a vendégek nagy része az azóta is filmes elő- és utómunkálatoknak helyet adó, ma már Pannónia Stúdióként ismert épületben dolgozók közül kerül ki. Érdemes pedig észben tartani, hogy a hosszú lépcsősor tetején álló szocreál épület mélyén rejlő kantinban remek bisztrófogások és ebédmenü vár minket. A környék amúgy sem tobzódik az éttermekben, az egykori Filmstúdió épülete pedig önmagában is megér egy kis sétát, hiszen kívül-belül különleges helyszínnek számít – ezzel persze senkit nem szeretnénk arra buzdítani, hogy ebéd fedőnéven az épületben kolbászoljon, de egy jobbfajta ebédet is feldob az aula látványa.
A Bistro sikerén felbuzdulva Zoltán szeretett volna egy második egységet is, ezúttal pizzával. Az eredeti tervek szerint egy nyári pavilon lett volna a kertben, de ez végül nem sikerült. A főépülethez vezető lépcsősor mellett lévő épület viszont, ami korábban valószínűleg hangstúdió volt, tökéletesen megfelelt a célnak, így végül idekerült a pizzéria.
A helyiség nem túl nagy, 15 ember így is kényelmesen elfér bent, de nyáron terasz is van. Az étlap sem igazán hosszú, és csak pizzát találunk rajta, főleg a klasszikus iskolából. A nápolyi, canotto jellegű pizzákat Caputo pizzaliszttel és egy csipet sörélesztővel készítik, majd hozzáadnak egy 24 órán át érlelt előtésztát, amivel aztán újabb 48 órán át pihentetik, majd rendeléskor 400 fokos kemencében sütik készre. A feltétezés is könnyed és klasszikus, a 14 pizzából két unortodox darab van csak, egy dahllal készült, illetve egy olyan, ahol a pizzatészta tányérként funkcionál egy nagy adag zöldsalátához. A többi a legnépszerűbb pizzafeltéteket – édes és csípős szalámi, mortadella, prosciutto cotto és crudo, gomba, parmezán, burrata – tartalmazza, kifejezetten ízléses, elegáns párosításokkal.
A dahl vicces választás: mivel a bisztró étlapján van dahl, naan helyett pizzakenyérrel, így a pizzéria étlapjára ennek a fordítottja került fel, az egyébként jól összeválogatott alapanyagokból álló saláta pedig annak való, aki nagyon lazára venné, de egy kicsit azért vágyik a puha szélű pizzára.
A pizzákon érződik, hogy sokéves vendéglátós tapasztalat van mögöttük, és az is, hogy a csapatnak fontos a minőségi alapanyagok használata, legyen szó lisztről, sajtról, felvágottról vagy olívaolajról. Sőt, az alappizzákon túl egy-egy izgalmas kis kiegészítőt is felcsempésznek a pizzákra, lilahagyma-lekvár vagy épp céklacsipsz formájában. A pizzákat nem akarják nagyon piszkálni – lesz időnként egy-egy szezonális feltét, de aki az évszakok változását szeretné követni a tányéron, az fordulhat a bisztró étlapjához is.
A két konyha között a vendégek számára nincs átjárás, pizza lent, bisztrófogások pedig fent, a főépületben vannak. A bisztróban reggeli és ebéd van, hagyományos villásreggeli- és bisztrófogásokkal. Itt számít a szezonalitás, évente négyszer cserélik az étlapot, és csak pár kedvencnek van állandó helye, mint a marhapörkölt gnocchival. Bár az étlap szerencsére itt sem hosszú, szem előtt tartják, hogy mindig legyen rajta mentes opció is, így egy-egy vegán, laktóz- és gluténmentes étel mindig akad.
A desszertek között is van egy kis átjárás – a két állandó és egy szezonális tiramisu például mind a pizzériában, mind a bisztróban megtalálható. Ha a délutáni kávé-süti-időben szeretnénk betérni, az is opció: sötétebb és világosabb pörkölésű kávét is tartanak, így a specialty és az olasz vonal kedvelői is választhatnak, hogy melyik esne jobban a tiramisu vagy a hetente változó desszert mellé.
ELÉRHETŐSÉGEK
Studio Pizza Napoli