Borászoktól, sörösöktől vagy akár csokoládésoktól is megszoktuk a teljes beleéléssel, szakmaisággal és szenvedéllyel történő sztorizásokat a szakmáról és apró fogásokról, titkokról. Halakról és hazai vizeinkről maximum horgászok mesélhetnek olyan professzionalitással, amivel Horváth Szabolcs teszi. Ő is nagy pecás, innen eredeztethető minden. Tiszai fiú, akit először nagypapája vezetett bele a vízi világba. A HelloHal pedig nem jöhetett volna létre, ha anno nem blogol halakról és nem kezd a barátaival hasonló jellegű, oldott hangulatú vacsorákba, mint amilyenen mi is rész vettünk.
A koreográfia a következő: összeállítanak egy menüsort és a fogások között Szabolcs mesél, kérdez és válaszol mindenre ami felmerül bennünk. Mi is sokat írtunk már a jelenlegi magyarországi jogszabályokról, halászati tiltásokról és halgazdasági helyzetről, téma bőven akad. Egy kis pult mögött tévén vetítve nézhetünk tiszai fotókat kapitális harcsákról, süllőkről, és személyes sztorikba is beavatnak minket. Mi a különbség a szegedi és a bajai halászlé között? Mit jelent valójában a filé, mely halakkal könnyű dolgozni és mi a helyzet az óriási harcsákkal, melyek tömegének nagy százaléka zsír? Finom-e a halak mája és ízletes-e a folyami rák? Sőt, halfilézési technikát is figyelemmel kísérhettünk, melyet elsajátítva otthon is bátrabban nyúlhatunk majd a halhoz.
A márciusi halshow menüje a következőképp alakult: welcome falatnak kagylótésztában szervírozott bőrén sült süllőfilé érkezett, zöldborsópürével és céklával. Előételnek pisztrángból készül halkocsonya jött, ami gyakorlatilag ugyanúgy halcsontból készül, mint a hagyományos kocsonya, csak a disznórészek helyett halhús kerül bele zöldségekkel. A levesünk egy toszkán halleves volt magyar halakkal. Ez egy paradicsomos-bazsalikomos valóban olaszos levest jelentett. Érdekesség, hogy apró folyami rákok is kerültek bele és meglepően ízletesek voltak a fokhagymás pirítás miatt. A főétel tokhal volt, szintén folyami rákkal és idényszerűen csicsókával körítve. Desszertnek pedig diós-mézes sült alma, melyhez szintén csempésztek egy kis halat. Édességbe... miért ne?
Következő időpont még nincs, de a halbár március 17. és 19. között pisztráng napokat tart, melyeket olyan fogásokkal tesznek érdekessé, mint például a pisztrángtatár vagy a töltött pisztrángtekercs halászlémártással, zöldségcsipsszel.
Szerintünk klassz mindkét koncepció és abban biztosak vagyunk, hogy azok is megtalálják a számításaikat a halbárban, akik annyira nem mozogtak otthonosan édesvízi halak terén, vagy a múltból rossz tapasztalataik voltak.