február 12., 11:16
A tárgyak, amik lehetőséget adnak a kapcsolódásokra – Megnéztük a zsidó Budapest tematikájú Judapest Store-t
A Judapestben ékszerészek, grafikusok, keramikusok és más iparművészek munkáit is megtaláljuk.
A Judapestben ékszerészek, grafikusok, keramikusok és más iparművészek munkáit is megtaláljuk.
Itt a nyár, de nem mindig tudunk kiszabadulni a városból. Miért is lenne erre szükség, mikor Budapest is számtalan szuper helyet tartogat. Egynapos sétaútvonalaink segítségével járhatjuk végig ezeket.
Az Absinthe Tapas Bar helyén nemrég megnyitott új romkocsma, a Bårom Bár egy tenyérnyi kis underground zug, ahol elektronikus zenére menetelhetünk bele az éjszakába.
Hét kevésbé felkapott és „agyonkoptatott” helyet mutatunk, amelyek akár még a tősgyökeres budapestieknek is újdonságot jelenthetnek.
Rövid, kellemes, gyerekekkel is könnyen bejárható sétaútvonalat ajánlunk Erzsébetváros festett tűzfalai között.
Az egészséges és laktató reggelijeiről, színes, ízes, glutén-, cukor- és laktózmentes süteményeiről ismert Franziska a Duna másik partján is megmutatja sikkes, egész napos reggelijeit.
Körner András negyvenéves építészkarrier után lett a zsidó gasztronómia és mindennapok legnagyobb ismerője. Most megjelent könyve kapcsán beszélgettünk vele szakácskönyvekről, régi zsidó receptekről.
Smulovicsné Winter Katalin nagyapjától tanulta szakmáját, és immáron 42 éve dolgozik kefekötőként. Honnan ered a címben olvasható mondás? Hányféle kefe van? Hogy kerül egy elefánt a boltba?
Tavaly október 24-én nyitotta meg kapuit a Gólem Központ, ami egy olyan kulturális befogadó és közösségi tér, ami a kortárs zsidó kultúrát igyekszik közel hozni – de nem csak a zsidó emberekhez.
Az erzsébetvárosi tér nem kicsi, de nem is nagy, és nem is különösképpen szép. Annak idején a zsidó negyed központja volt, most viszont a bulinegyedé. Rövidesen komoly felújításon esik majd át. Ráfér.